Peacock, Seth MacFarlane’in 2012’de yayınlanan hit filmine dayanan canlı aksiyon komedi dizisi Ted’e doğrudan dizi siparişi verdi. Universal Content Productions (UCP) ve MRC Television dizinin yapım şirketleri.

Filmde, 1985 yılında Boston’ın bir banliyösünde yaşayan ve hiç arkadaşı olmayan 8 yaşındaki John Bennett, ailesinden Noel’de büyük boy bir oyuncak ayı hediye alır. Ted adını verdiği oyuncağının canlanmasını ve sonsuza kadar en iyi arkadaşı olmasını dileyen John, dileğinin kayan bir yıldız ile çakışması sonrası istediğine kavuşur.

27 yıl sonra, 35 yaşındaki John ve Ted, hala Boston’da yaşamakta ve hedonistik bir hayatın tadını çıkaran sadık arkadaşlar. John, bir dans kulübünde tanıştığı Lori Collins ile çıkıyor. 4. yıldönümleri yaklaşırken Lori, John’la evlenmeyi umuyor, ancak John’un Ted’le birlikte hayatta ilerleyemeyeceğini düşünüyor. John, Ted’in ayrılması konusunda tereddütlüdür, ancak Ted’i yıldönümü yemeklerinden sonra bir grup fahişeyle evde bulduklarında harekete geçmeye ikna olur.

Filmde Ted’i Seth MacFarlane seslendirmiş, John’u Mark Wahlberg ve Lori’yi Mila Kunis canlandırmıştı. Ayrıntıları gizli tutulan, ama 2012 yapımı filmin öncesinde geçmesi beklenen dizide, Mark Wahlberg ve Mila Kunis’in yer alması için şimdilik bir plan yok.

MacFarlane’in sevimli, ağzı bozuk, esrar içen Ted’i yeniden seslendirmesi için görüşmeler yapılıyor. Seth MacFarlane, aynı zamanda dizinin yazarı ve yönetici yapımcısı. Erica Huggins, başkanı olduğu MacFarlane’in yapım şirketi Fuzzy Door Productions aracılığıyla dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek.

Ted’in 2012’de yayınlanan ilk filmi 65 milyon dolarlık bir bütçeyle yaklaşık 550 milyon dolarlık bir hasılat elde ederek büyük bir gişe rekoru kırmıştı. Tüm zamanların en yüksek hasılat yapan orijinal R-rated komedisi (bir devam filmi veya herhangi bir IP’ye dayanmayan) oldu. 2015’teki devam filmi 216 milyon dolar civarı bir hasılat elde etti. Her iki film de Universal Pictures ve MRC Films tarafından yapıldı.

MacFarlane ve yapım şirketi Fuzzy Door, 2020’de UCP ile 5 yıllık, yaklaşık 200 milyon dolarlık büyük çaplı genel bir anlaşma imzalamıştı. Ted, bu anlaşmadan çıkan 2. proje oldu. İlki, Bill Nye’ın sunacağı The End Is Nye adlı bilim projesi ile ilgili haber Mart ayında gelmişti.

Kaynak