Zack Snyder (Watchmen, Man of Steel) ve Jay Oliva’nın (Batman: The Dark Knight Returns, Justice League: The Flashpoint Paradox), İskandinav mitolojisi dünyasında geçen Netflix anime projesi için birlikte çalıştıkları ile ilgili haberi 2019’un Temmuz ayında almıştık.

Yaklaşık 2 sene sonra, Geeked Week etkinliğinde animasyonun adının Twilight of the Gods olduğu ve seslendirme kadrosunda kimlerin olacağı açıklandı.


Zack Snyder ve Jay Oliva, senaryoyu yazdılar. Snyder ve Oliva dizinin yönetici yapımcıları. Oliva ayrıca yürütücü yapımcı ve yönetmen olarak görev yapacak. Deborah Snyder ve Wesley Coller, kendi yapım şirketleri ile Oliva arasındaki en yeni girişimi olan Stone Quarry Animation aracılığıyla yapımcılıkta Snyder’a eşlik edecekler.

Oliva ve Snyder, Justice League, Batman v Superman: Dawn of Justice, 300: Rise of an Empire ve Man of Steel dahil olmak üzere bir düzineden fazla canlı aksiyon filmini kapsayan, uzun süredir devam eden bir yaratıcı ortaklığa sahipler.

Netflix Anime programlama başkanı John Derderian, “Zack Snyder’ın görsel hikaye anlatımındaki yeniliği, sektörü ileriye taşıdı ve onu neslinin en ayırt edici film yapımcılarından biri haline getirdi. İskandinav mitolojisinin ikonik karakterlerini ve hikayelerini eşsiz tarzında hayata geçirmek için onunla ve olağanüstü ekibiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.