BBC One, Bafta Ödüllü yazar Tom Edge’in (Judy, The Crown, Strike) yaratıcısı olduğu 6 bölümlük suç gerilim dizisi Vigil’a onay verdi. World Productions (Line Of Duty, Bodyguard), dizinin yapım şirketi.

Konusu: Trol avcılığı yapan bir İskoç balıkçı teknesinin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ve Trident nükleer denizaltısında meydana gelen bir ölüm, polis ile Donanma ve İngiliz İstihbarat Teşkilatını çatışmaya sokar. Dedektif Başmüfettiş Amy Silva, İngiltere’nin nükleer caydırıcılığının tam kalbini tehdit eden komplo için karada ve denizde soruşturma yürütür.

Dizinin ana karakteri Amy Silva’yı Suranne Jones (Gentleman Jack, Doctor Foster) canlandıracak. Rose Leslie (Game Of Thrones, The Good Fight), Shaun Evans (Endeavour), Anjli Mohindra (Bodyguard), Martin Compston (Line Of Duty, Mary Queen Of Scots), Paterson Joseph (Timeless, The Leftovers), Connor Swindells (Sex Education), Adam James (Belgravia, Doctor Foster) ve Gary Lewis (His Dark Materials, Outlander), dizinin kadrosunda yer alan diğer isimler.

Tom Edge dışında dizinin yazar kadrosunda, Ed Macdonald (The End Of The F***ing World) ve Chandni Lakhani (Dublin Murders), bulunmakta. Bafta ödüllü James Strong (Broadchurch, Vanity Fair, Liar) ve Isabelle Sieb (Shetland, The Athena), dizinin yönetmenliğini üstlenecekler.

Dizi İskoçya’da çekilecek ve uluslararası dağıtımı ITV Studios yapacak.

Kaynak