Penny Dreadful’un uzantı dizisi Penny Dreadful: City of Angels 26 Nisan’da Showtime’da başlıyor. Kanal, ilk bölümü şimdiden ABD içinde yayına sundu bile.

Uzantıyı ana diziyi yaratan John Logan hazırladı ve Michael Aguilar (Kidding) eşlik etti. Hikayesi Penny Dreadful’ın yaklaşık 50 yıl sonrasında, 1938’de ve Los Angeles’ta geçiyor. Doğaüstünün ve gerçekliğin karışımı olarak ekrana gelecek dizide yeni mitler ve ahlaki ikilemler tarihsel bir hikayenin eşliğinde anlatılacak.

Meksika-Amerika karışımı bir hikayesi olan City of Angels’ta Tanrı’nın tarafında olanlar ve şeytanın tarafında olanların arasındaki anlaşmazlıklar ekrana gelecek. LAPD’nin ilk Meksikalı-Amerikan karışımı dedektifi Tiago Vega, dehşet verici bir cinayetin şehri derinden sarstığı bu zamanda gerçeğin peşine düşecek. Bu sırada kendisi ve ailesi onları ayırmaya çalışan güçlerle mücadele edecek.

Geniş kadrosunda yer alan bazı isimler şöyle: Rory Kinnear, Daniel Zovatto, Natalie Dormer, Nathan Lane, Michael Gladis, Piper Perabo, Dominic Sherwood, Thomas Kretschmann, Lorenza Izzo, Adam Rodriguez, Ethan Peck, Adriana Barraza, Jessica Garza.