1980’lerin hit komedi dizisi Bosom Buddies‘de birlikte rol aldıklarında Tom Hanks ile anında üne kavuşan ve ömür boyu sürecek bir dostluk bulan üretken televizyon ve tiyatro oyuncusu Peter Scolari, kanserle verdiği 2 yıllık bir savaşın ardından bu sabah erken saatlerde 66 yaşında hayata veda etti.

43 yıllık kariyerinde Scolari hem televizyonda hem de Broadway’de üretken bir aktördü. Girls dizisinde Hannah’ın (Lena Dunham) babası Tad Horvath karakteriyle 2016’da Emmy ödülü kazanmıştı. 1984-1990 yılları arasında yayınlan Bob Newhart’ın sevilen CBS komedisi Newhart’taki Michael Harris rolüyle 3 kez Emmy’e aday gösterildi.

Scolari yakın zamana kadar çalışıyordu ve geçtiğimiz günlerde 2. sezonu sona eren Evil’da Piskopos Thomas Marx karakteriyle tekrar eden bir rolle izleyicilerin karşısına çıkmıştı.

Fosse/Verdon, Madoff, The Good Fight, Murphy Brown, The West Wing, ER, Gotham, Law & Order: SVU, Ally McBeal, From The Earth To The Moon and Honey I Shrunk The Kids: The TV Show gibi TV işlerinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

2013 yılında “Hairspray”, “Sly Fox”, “Wicked”, “Magic/Bird” ve Hanks ile birlikte “Lucky Guy” da dahil olmak üzere Broadway’de birçok kez yer aldı.

Kaynak