Ryan Murphy‘nin kariyerinin başlangiç çizgisine hoşgeldiniz. Tam olarak nefret ettiğim söylenemezse de Glee‘yi Murphy‘ nin kariyerinde nereye oturtacağımı hiç bilememişimdir; ta ki Popular‘ı keşfedene kadar. Dizimizin, Glee ile ortak noktaları saymakla bitecek gibi değil.

1999-2001 yılları arasında The WB (eski CW kanalı) kanalında 2 sezon sürmüş olan Popular, Kennedy Lisesi öğrencilerinin hayatlarını anlatıyor. Kulağa, sıradan bir gençlik dizisi gibi gelse de daha ilk dakikalarda Popular‘ı tanımlamak için kullanılabilecek en son kelimenin “sıradan” olduğunu anlıyorsunuz. Ergenlik yıllarında insanları intihara sürükleyecek kadar ciddi konular, tımarhane kaçkını karakterlerimiz tarafından son derece eğlendirici bir şekilde anlatılıyor. Karakterlerimi kısaca inceleyecek olursak :

Brooke McQueen (Leslie Bibb):Her lisenin olmazsa olmazı güzel, zengin, başarılı, hırslı, “iyilik meleği”… Popülerlerin kraliçesi.

Sam McPherson (Carly Pope) :Brooke’ un can düşmanı. Zeki, hırslı, popülerlikle ilgilenmiyormuş gibi gözüken, orta sınıf… Popüler olmayanların kraliçesi.

Lily Esposito (Tamara Mello) :Okulun azılı aktivisti. LGBT hakları, ırkçılık, hayvan hakları… Her türlü duyarlılığı sırtında taşıyan, sosyal duyarlılık denilince akla ilk gelen isim.

Harrison John (Christopher Gorham):En iyi Ugly Betty‘den hatırlayacağımız oyuncu, nerdeyse aynı karakterle karşımızda; okulun küçük dehası, herkesin en yakın arkadaşı, aşktan yana pek bir şanssız.

Carmen Ferrara (Sara Rue) :Kilolarıyla başı dertte. Popüler öğrencilerin arasina karışabilmek için herşeyi yapmaya hazır, biraz saf, her zaman neşeli. Oyuncuyu en iyi Eastwick‘ten hatırlayacağınızı düşünüyorum.

Josh Ford (Bryce Johnson) :Her türlü sporda bir numara, hafif gerizekalı, yakışıklı, okulun erkek gözdesi. Oyuncuyu şu sıralar Pretty Little Liars ve Death Valley‘de izleyebilirsiniz.

Ve dizinin muhteşem ikilisi...

… ve dizinin muhteşem ikilisi!

Nicole Julian (Tammy Lynn Michaels):Kötülüğün tanımı, Şeytan’ın gayri meşru kızı… Oyuncuyu The L Word‘den hatırlıyor olabilirsiniz; tabii bir de eski sevgilisi müzisyen Melissa Etheridge‘le kırmızı halılarda boy gösterdiği dönemden.

Mary Cherry (Leslie Grossman):Çok küçük bir rol olarak planlanmış olmasına rağmen, hızla tüm diziyi ele geçiren müthiş karakter. Biraz deli, biraz kafası iyi; dizinin en “popüler” karakteri. Ufak bir Mary Cherry video araması yapmanızı öneririm.

April Tuna (Adria Dawn):Uzaylıların okuldaki temsilcisi. Kendisine yapılan her türlü kötüğe rağmen, popüler kızlarımıza olan hayranlığı asla azalmayan, yaptıklarıyla tuhaflık konusunda Mary Cherry’ nin en büyük rakibi.

Öğrenciler fazlasıyla yer tuttuğundan sadece en önemli 2 eğitmenimize geçelim hızla.

Bobbi Glass (Diane Delano):Okulun kimya öğretmeni. Çoğu zaman herkese nefret kusuyor. Sue Sylvester’la ortak genler taşıyor olması kuvvetle muhtemel.

Calvin Krupps (Robert Gant):Okulumuzun müdürü. Öğrencilerle baş etme konusunda kendine çok güvense de çoğu zaman tuzağa düşüyor. Oyuncuyu Queer As Folk‘tan hatırladığınızı düşünüyorsanız haklısınız.

Yan karakter ve konuk oyuncularıyla da fazlasıyla göz dolduran bir dizi olduğunu eklemek isterim.

İzlerseniz pişman olacağınız tek nokta, bu diziyi daha önce keşfetmemiş olmanız olacaktır.

Jenerik:

http://www.youtube.com/watch?v=qLM62bId7UI