14 yaşından beri kariyerinin basakmalarını emin adımlarla çıkarak, şu an ABC dizisi Revenge‘in başrolüne varan Emily VanCamp‘in, yer aldığı yapımlardan ispiyon içeren profil yazısını aşağıda bulabilirsiniz.

Bu intikamcı bakışlar her zaman vardı herhalde =)

Bu intikamcı bakışlar her zaman var mıydı ne? =)

Bale eğitimi de almış olan Kanadalı oyuncumuz; 12 Mayıs 1986, Port Perry doğumlu. Molly, Katie ve Alison isimli kız kardeşleri bulunan VamCamp’in fransızcasının gayet iyi olduğu biliniyor.Şu an The Vampire Diaries oyuncusu Joseph Morgan ile birlikte olan oyuncumuz, daha önce Everwood’daki rol arkadaşı Chris Pratt ile birlikteydi.Bunların dışında, Barack Obama‘nın sıkı bir destekçisi. Hatta, Obama ile kampanyalara bile katılıp ülkeyi turlamış.

Emily VanCamp ve Revenge kadrosu

Emily VanCamp ve Revenge kadrosu

Güzel oyuncumuzu ilk kez 2000 yılında, Are You Afraid of the Dark? adlı Kanada korku dizisinde 3 bölüm konuk olarak seyrettik. Peşinden, başka bir Kanada dizisi Radio Active, UPN dizisi All Souls ve mini dizi Dice‘a 1’er bölümlük konuk oldu.Bu konuk oyunculukları sırasında, 2001 senesinde ilk kez bir sinema filminde yer aldı. Roman uyarlaması olan Lost and Delirious yani ülkemizde gösterime girdiği isimle Kayıp ve Çılgın, iki kız lise öğrencisi arasındakli aşkı, yakın bir arkadaşlarının gözünden anlatıyordu. Bu yakın arkadaş, The O.C.‘den bildiğimiz Mischa Barton olurken, aşık kızlarımız rolünde de Piper Perabo ve Jessica Paré‘i görüyoruz. Emily VanCamp‘in filmdeki rolü ise, aşık kızlarımızdan biri olan Tori’nin küçük kız kardeşiydi.Küçük not: Film, Sundance Film Festivali‘nde de gösterildi.

Glory Days'te birlikte yer aldığı Eddie Cahill ile

Glory Days’te birlikte yer aldığı Eddie Cahill ile

Derken, 2002 senesinde, ilk kez bir dizideki kalıcı rolüne sahip oldu. Bu dizi, The WB’un gizem ve korku dizisi Glory Days‘ti.Dizinin başrollerinde, şu an CSI:NY‘ta yer alan Eddie Cahill ve Without A Trace‘in ardından Unforgettable‘ın başrolünde gördüğümüz Poppy Montgomery bulunuyordu. Güzel kızımızın bu dizideki rolü ise, Eddie Cahill‘in canlandırdığı Mike’ın, 16 yaşındaki ergen kız kardeşi Sam idi.Dizi, 9. bölümden sonra yayından kaldırıldı. DVD’si çıkmadığı için çekilen ve yayınlanmayan son 4 bölüm de hayal oldu.

Everwood'dan Gregory Smith ile

Everwood’dan Gregory Smith ile

Oyuncumuz bu iptale pek bozulmuş olmasa gerek ki direkt aynı sene, yeni yayın döneminde başlayan başka bir The WB dizi Everwood‘un kadrosuna katıldı.Dizinin konusu, kasabaya yeni taşınan Doktor Andy (Treat Williams) ve ailesinin yaşamıydı. Oyuncumuzu bu dizide, Andy’nin oğlu Ephram‘ın (Gregory Smith) gönlünü çalan Amy olarak seyrettik.Everwood, toplam 4 sezon, 89 bölüm sürdü. VanCamp de sektirmeden bütün bölümlerde yer aldı.***
Everwood’da yer alırken, bir yandan da 2 tane sinema filminde bulundu. Bunlardan ilki, Sharon Stone ve Rupert Everett‘ın başrollerinde yer aldığı A Different Loyalty; ikincisi ise, başrolünde Naomi Watts‘ın yer aldığı korku filmi The Ring 2 (ya da bizde gösterime girdiği adıyla Halka 2).2007 senesinde ise, yeni sezon dizilerine Law & Order:SVU ile giriş yaptı. Dizinin 8. sezon, 14. bölümü Dependent‘ta göründü.

Brothers & Sisters'tan Dave Annable ile

Brothers & Sisters’tan Dave Annable ile

Polisiye serüveninin hemen peşinden, o senenin sezon yenilerinden Brothers & Sisters‘a ortasından dalıverdi. William Walker’ın garimeşru kızı olarak diziye girdiği için, ilk başta Justin (Dave Annable) hariç, bütün kardeşlerden üvey kardeş muamelesi gördü. Daha sonra kardeş olmadıkları ortaya çıktı; ama bu sefer de Justin’le yakınlaşmaları tepki çekti. Öyle ya da böyle, Walker’lar ona alıştı ve 5 sezon 110 bölüm süren dizinin 75 bölümünde yer aldı.Artık, sinema filmlerinde de görmeye alıştığımız oyuncumuz, kadrosuyla adından bayağı söz ettiren Brothers & Sisters‘ta yer alırken, bir yandan da 3 tane daha sinema filminde bulundu. Bunlar; Michael Angarano‘lu Black Irish; Chris Pine‘lı Carriers ve Dan Byrd‘li Norman‘dı.Küçük not: Norman ile, San Diego Film Festivali‘nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı.

Ben Hur kadrosuyla

Ben Hur’dan bir sahne

Brothers & Sisters‘ta son yer aldığı sıralarda bir tane de mini dizide yer aldı. Ben Hur adlı 2 bölümlük dizinin ana karakterlerinden Esther’di. Diziye ismini veren Ben Hur karakterini şu anda birlikte olduğu Joseph Morgan canlandırdı. Kadroda, Kristin Kreuk ve Alex Kingston gibi isimler de mevcut.

Revenge'den

Revenge’den

…ve son olarak Revenge‘e geldik. Bu sezonun yenilerinden olan Revenge, ilk sezon onayı alıp 22 bölüme uzamıştı zaten.Babasının intikamını almak için eskiden yaşadığı yere dönen Emily Thorne’un intikam hikayesini görüyoruz bu dizide. Şimdiye kadar 10 bölümü çıkan Revenge‘in reytingleri de gayet iyi durumda.

Revenge'in fotoğraf çekiminden

Revenge’in fotoğraf çekiminden