1400.5x2 (2)7) Mirand Shaw: FBI’da Yönetici Yardımcılığı pozisyonunda, akademidekilerin eğitiminden sorumlu kişilerden. Şimdiye kadar kendisinin pozisyonuna kadar yükselebilen bir kadın olmamış. O da bunu korumak ve daha fazlasını başarmak istiyor. Saldırı sonrası zamanda Alex’in masumiyetine inanan ve ona yardım etmeye çalışan biri. Karakteri The Mentalist izleyenlerin hatırlayacağı Aunjanue Ellis canlandırıyor.1400.5x2 (7)8) Liam O’Connor: Akademidekilerin eğitiminden sorumlu bir diğer kişi. Yaşadığı bazı sorunlardan dolayı görevinden uzaklaşmış ama Miranda sayesinde geri dönebilmiş. İkili eski sevgililer. Eğitim zamanında bir gözü nedeni bilinmez bir şekilde Alex’in üstünde, saldırı sonrası zamanda ise araştırmayı yürüten kişi. Karakteri en son Cougar Town’da yer alan Josh Hopkins canlandırıyor.

Not 3: Karakteri oynaması için ilk başta Dougray Scott ile anlaşılmış, ancak daha sonradan yeniden oyuncu seçimine gidilip Josh Hopkins seçilmiştir.quantico (2)Dizi için The Hollywood ReporterGrey’s Anatomy’nin Homeland ile buluşması” yorumunu yapmış ve bu, benim de katıldığım bir yorum. Quantico, bu sezonun yenileri içinde Blindspot ve Limitless ikilisi birlikte en öne çıkan ve beğenilen, iyi yorumlar alan dizi oldu.

Bana göre Quantico merak unsurunu olması gerektiği veya beklendiği gibi güzel besliyor . Üstelik sadece bombacının kimliğinde değil, karakterlerin iki zamandaki hayatı üzerinde de iyi bir şekilde uyguluyorlar. Dizide saldırı sonrası zamanda geçmiş zamanda olacaklara dair bazı tüyolar verilmesine rağmen keyif kaçırıcı değiller mesela. Karakterler arası etkileşim sayesinde hafiften pembe dizi tadı alınsa bile bu da rahatsız edici bir nokta değil, hatta bana kalırsa keyif veriyor.

Oyunculukları özellikle övmesem veya yermesem daha iyi, elbette herkes için göze batan veya sevilen karakterler olacaktır. Mesela Miranda, Shelby ve Caleb karakterleri benim özellikle hoşuma gidenlerden. Rick Cosnett ve Mark Pellegrino ile kadrosunu genişletmesi de diğer bir hoş detay. Velhasıl, Quantico en azından bu sezonun yeni başlayan dizileri içinden sıyrılmasıyla bile en azından denemesi için daha baştan tavsiye edilebilir.

İyi seyirler efendim…

Fragman

Not: Tanıtım çıkmadan önce diziyle ilgili şu yazının altında yorum yapılıyordu.

quantico