İngiliz Alibi ve Amerikan AMC kanalının, Daniel Cole’un 2017’de yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanacak Ragdoll adlı suç dramasına onay verdikleri ile ilgili haberi Şubat ayında almıştık. Mart ayında ise ise Lucy Hale’in (PLL, Katy Keene) dizide rol alacağı ile ilgili haber gelmişti.

Henry Lloyd-Hughes (The Irregulars, Killing Eve) ve Thalissa Teixeira’nın (Too Close, Trigonometry) dizinin diğer 2 başrol oyuncusu olacağı ile ilgili haberi ise Nisan ayında almıştık.

Henry Lloyd-Hughes, Thalissa Teixeira, Lucy Hale

Daniel Cole’un romanından Freddy Syborn (“Bounty Hunters”, “Bad Education”) tarafından televizyona uyarlanan 6 bölümlük Ragdoll, modern bir Faust gerilim dizisi olarak tanımlanıyor.

“The Wolf” olarak bilinen tartışmalı dedektif Nathan Rose (Hughes), haklı sebeplerle bir şüpheliye saldırmaktan dolayı askıya alındıktan sonra Londra Polis Teşkilatı’ndaki görevine geri döndü. Hala psikolojik değerlendirme altında olan Rose, büyük bir davaya geri dönmeye oldukça isteklidir. En iyi arkadaşı, eski ortağı ve patronu DI Emily Baxter (Teixeira), onu bir suç mahalline çağırdığında, tam olarak aradığını bulduğunu anlar. Polis, boş bir apartman dairesinde asılı bir ceset bulmuştur. Parçalanmış 6 kurbanın parçalarından oluşan, kukla gibi birbirine dikilen ve Ragdoll olarak bilinen bir ceset. Rose, 6 kurbanı teşhis etmekle görevlendirilir. Ragdoll kurbanlarını tespit etmeye çalışırken “Ragdoll Killer”, 6 yeni kurbanın olduğu bir liste gönderir ve Rose’un adı listenin son sırasında yer almaktadır. Halkın gözü davada ve bu baskı altında polis hem kurbanları koruyup, hem katilin peşine düşecek.

Rose, Baxter ve birimin yeni üyesi DC Lake Edmunds (Hale), katil tekrar saldırmadan önce kurbanları neyin birbirine bağladığını bulmaya karar verir. Ancak Rose için ismini listede görmek karanlık bir anıyı ortaya çıkarır ve bu cinayetlerin katalizörünün kendisiyle ve geçmişiyle, herkesin sandığından daha fazla ilgili olmasından korkuyor.

Ali Cook, Lee Byford, Perry Jaques, Douggie McMeekin, Tim McDonnell dizide göreceğimiz diğer oyuncular.

Toby MacDonald (Old Boys, The Duchess) ve Niall MacCormick (The Victim, The Song of Lunch), dizinin yönetmenliğini üstlendiler.

Freddy Syborn, dizinin baş yazarı ve yönetici yapımcısı. Diğer yönetici yapımcılar arasında BBC Studios’un yatırım yaptığı bağımsız yapım şirketlerinden biri, Killing Eve’in arkasındaki yapım şirketi Sid Gentle Films Ltd‘den Sally Woodward Gentle ve Lee Morris yer alıyor. AMC’den Dan McDermott ve Kristin Jones, Alibi’dan Philippa Collie Cousins dizinin diğer yönetici yapımcıları. Lizzie Rusbridger, yapımcı olarak görev alacak.

Diziyi 11 Kasım’dan itibaren Amerika’da AMC+, Aralık ayından itibaren İngiltere’de Alibi yayınlayacak.