Peter Jackson tarafından yönetilen Beatles belgeseli The Beatles: Get Back’in fragmanı ve posteri yayınlandı. Her biri 2 saat süren 3 bölümden oluşan belgesel 25-26 ve 27 Kasım’da, Şükran Günü tatilinde Disney+’ta yayınlanacak.

Tümüyle daha önceden hiç görülmemiş, restore edilmiş görüntülerden yapılan belgesel, John, Paul, George ve Ringo arasındaki yaratıcı süreç ve ilişkiye şimdiye kadar çekilmiş en samimi ve dürüst bir bakış sunuyor.

Üç Oscar ödüllü film yapımcısı Peter Jackson’ın (Yüzüklerin Efendisi) yönettiği The Beatles: Get Back, izleyicileri zamanda geriye, grubun müzik tarihinde çok önemli bir an haline gelen Ocak 1969’daki kayıt seanslarına götürüyor. Belgesel, Beatles’ın iki yıldan uzun süredir ilk canlı konserine hazırlık olarak 14 yeni şarkı yazmaya çalışırken ki yaratıcı sürecini gözler önüne seriyor. Neredeyse imkansız bir son teslim tarihi ile karşı karşıya kalan John Lennon, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr‘ın paylaştığı güçlü dostluk bağları teste tabi tutulur.

Belgesel, 1969’da Michael Lindsay-Hogg tarafından yönetilen 21 gün boyunca çekilen yaklaşık 60 saatlik görülmemiş görüntülerden ve çoğu yarım yüzyıldan fazla bir süredir bir kasada kilitli olan 150 saatten fazla duyulmamış seslerden derlendi.

Peter Jackson, 50 yıl içinde, tümü şimdi mükemmel bir şekilde restore edilmiş olan bu Beatles hazinesine erişim izni verilen tek kişidir. The Beatles’ın köşeye sıkışmış olduğu anlarda dostluklarına, iyi mizahlarına ve yaratıcı dehalarına nasıl güvenebileceklerini gösteren inanılmaz derecede samimi bir portresi ortaya çıkıyor. Planlar raydan çıkar ve ilişkiler teste tabi tutulurken, dünyanın en ikonik şarkılarından bazıları bestelenip icra edilir. Belgeselde, bütünüyle ilk kez The Beatles’ın grup olarak son canlı performansı, Londra’daki Savile Row’daki unutulmaz çatı konserinin yanı sıra grubun son iki albümü, Abbey Road ve Let It Be’de yer alan diğer şarkılar ve klasik besteleri yer alıyor.

The Beatles ve Jackson arasında, The Walt Disney Studios tarafından Apple Corps Ltd. ve WingNut Films Productions Ltd. ile birlikte sunulan heyecan verici yeni bir işbirliği olan The Beatles: Get Back’in baş yapımcılığını Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono Lennon, Olivia Harrison, Peter Jackson, Clare Olssen (“They Shall Not Grow Old”), Jonathan Clyde (“Eight Days a Week”), Apple Corps’tan Jeff Jones (“Eight Days a Week”) ve Ken Kamins (“The Hobbit” üçlemesi) üstlendi.