Showtime’ın 2013-2017 yılları arasında yayınladığı sevilen dizisi Ray Donovan, geçen sene sürpriz bir şekilde 7. sezonun sonunda iptal edilmişti. İptal sadece hayranlar için değil, dizinin oyuncuları ve ekibi için de büyük şok olmuştu. Başrol oyuncusu Liev Schreiber, “nasıl ya da ne zaman belli değil ama Ray Donovan dönecek” demişti instagram hesabı üzerinden.

Ve 1 sene sonra Ray Donovan’ın geri döndüğü haberini aldık. Maalesef 8. sezon olarak değil, uzun metrajlı film olarak Showtime’a geri dönecek.

Liev Schreiber, Jon Voight ve Kerris Dorsey geri döneceği kesinleşen isimler. Schreiber, senaryoyu yürütücü yapımcı David Hollander ile birlikte yazıyor. Hollander, filmin yönetmenliğini de üstlenecek.

Film, dizinin kaldığı yerden devam edecek. 7. sezon finalinin hemen ardından Mickey kaçarken Ray, daha fazla kan dökmeye neden olmadan onu bulup durdurmaya karar verdi. Ayrıca film, Donovan/Sullivan kan davasının bugünkü yansımalarını Ray ve Mickey’nin 30 yıl öncesinden kalma hikayesiyle bir araya getirecek.

Filmin prodüksiyonunun bu yılın sonlarında New York’ta başlaması planlanıyor. 2022’de ekranlarda olması bekleniyor.

Showtime Eğlence Eş Başkanı Gary Levine, “Ray Donovan 7 harika sezonun ardından yayından kalktığında, sadık hayranlarının birçoğundan Ray’e ve olağanüstü işlevsiz Donovan klanına veda etmeye hazır olmadıklarını duyduk ve bu yüzden, Liev ve David’in bu ikonik dizinin heyecan verici yeni bir bölümünü oluşturmasından onlar için mutluyuz” demiş.

Kaynak