FX’in 2010-2015 yılları arasında yayınladığı Justified, Elmore Leonard‘ın Pronto ve Riding the Rap adlı iki romanı ve Fire in the Hole ismini taşıyan kısa hikayesi temel alınarak ortaya çıkartılmıştı (@hsparks’a selam :) ).

Şimdi Justified’ın arkasında ekip, Elmore Leonard’ın romanı “City Primeval: High Noon in Detroit“‘e dayanacak ve yine FX’te yayınlanacak bir dizi üzerinde çalışmalara başladı. Justified’ın başrol oyuncusu Timothy Olyphant’ın yeniden Raylan Givens karakteri ile geri dönme ihtimali var.

Kaynaklara göre proje çok erken aşamalarda olduğu için, henüz hiçbir şey net değil. Yani Olyphant dizide başrol olabilir veya daha küçük bir rol alabilir, ancak henüz bir anlaşma yapılmadı.

“City Primeval: High Noon in Detroit”, “Oklahoma Wildman” olarak bilinen Clement Mansell adlı bir katili ve kendisini öldürmeye yemin eden Detroit cinayet masası dedektifi Raymond Cruz’u anlatıyor.

Justfied’ın yaratıcısı Graham Yost, Justified’ın yazar ve yönetici yapımcıları Michael Dinner ve Dave Andron ile birlikte diziyi yazacak, yönetici ve ortak yürütücü yapımcı olarak projede hizmet verecek. Michael Dinner, ayrıca dizinin yönetmenliğini üstlenecek. Timberman-Beverly’den Chris Provenzano, Sarah Timberman ve Carl Beverly, VJ Boyd ve Taylor Elmore yönetici yapımcı olarak geri dönecekler. Elmore Leonard Estate’ten Peter Leonard, MGM ile birlikte yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Ingrid Escajeda ve Walter Mosely dizinin danışman yapımcıları olacaklar. Eisa Davis, yapımcılığını üstlenecek. Sony Pictures Television, Justified’da olduğu gibi dizinin yapım stüdyosu olacak.

Justified, 2010-2015 arasında FX’te 6 sezon ve 78 bölüm yayınlandı. En başından itibaren hit oldu. Dizi, 8 Emmy adaylığı kazandı. Margo Martindale ve Jeremy Davies en iyi konuk oyuncu dallarında Emmy ödülü kazandılar. Dizi, 2011’de bir Peabody Ödülü kazandı.

Kaynak