Resident Evil Infinite Darkness adlı yeni bir Netflix şovu, Tokyo Games Show 2020’de duyuruldu.

İlk olarak 1996 yılında Sony PlayStation’da piyasaya sürülen, gelecek sene 25. yıldönümü kutlayacak olan, dünya çapında 100 milyondan fazla kopya satan, hayatta kalma korku oyunlarının altın standardı olarak bilinen Resident Evil, bir CG anime dizisi olarak 2021 yılında Netflix’e geliyor.

2017’de yayınlanan CG filmi Resident Evil: Vendetta‘dan 3 yıl sonra teknoloji daha da gelişerek, eşi benzeri görülmemiş full 3DCG animasyonunda yeni bir dizi için zemin oluşturdu.

Bu yeni dizi, Resident Evil serisindeki sayısız oyunu ortaya çıkarmış olan Capcom’dan Hiroyuki Kobayashi tarafından üretilecek ve denetlenecek. Çeşitli anime dizilerin yapımcısı TMS Entertainment, dizinin yapımcılığını üstlenirken, Resident Evil: Vendetta’nın yapımcısı Kei Miyamoto’nun başını çektiği Quebico, tam 3DCG animasyon prodüksiyonundan sorumlu olacak.

Resident Evil Infinite Darkness, iki popüler karakter olan Leon S. Kennedy ve Claire Redfield‘ın hikayelerine dayanan bir korku-aksiyon dizisi olacak. Dinamik aksiyon sahnelerine gerilim ekleyen bu dizi, daha önce görülmemiş bir Resident Evil dünyasını ortaya çıkaracak. Hikaye ya da ortam hakkında herhangi bir şey bilinmiyor. Gizemi olmayan tek şey, Leon ve Claire’in her ikisinin de yeni görünümlere sahip olması; Kennedy, bir takım elbise giyerken, Claire, klasik kırmızı ceketinin yenilenmiş bir versiyonuna sahip.

Bu dizinin geçen sene Ocak ayında haberini aldığımız diziden farklı bir iş olduğunu söyleyelim.

Kaynak