Netflix’in 14 Temmuz’da yayınlayacağı oyun uyarlaması dizisi Resident Evil’ın tanıtım fragmanı yayınlandı.

Lance Reddick (Fringe),  Ella Balinska (Charlie’s Angels), Tamara Smart (Hard Sun), Siena Agudong (Killer Women), Adeline Rudolph (Riverdale, Chilling Adventures of Sabrina) ve Paola Nuñez (The Purge), ilk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin ana kadrosunu oluşturan isimler.

Tüm zamanların en popüler ve en çok satan hayatta kalma temalı, korku türü video oyunu Resident Evil’ın devamı niteliğindeki dizi, iki farklı zaman dizininde geçen yepyeni bir hikaye anlatacak.

İlk zaman dizininde, 14 yaşındaki kız kardeşler Jade ve Billie Wesker, New Raccoon City’ye taşınmak zorunda bırakılır. Burası, ergenlik tüm hızıyla devam ederken onlara dayatılan, yapay bir kurumsal şehirdir. Ama orada daha çok zaman geçirdikçe şehrin göründüğünden daha farklı olduğunu ve babalarının dünyayı yok edebilecek karanlık sırlar sakladığını daha iyi anlamaya başlarlar.

10 yıldan daha uzun bir süre sonraki gelecekte geçen 2. zaman dizininde, Dünya’da 15 milyondan az insan ve T-virüsünün bulaştığı insan ve hayvanlardan oluşan 6 milyar canavar kalmıştır. Şimdi 30 yaşında olan Jade, bu Yeni Dünya’da hayatta kalmak için mücadele ederken kız kardeşi, babası ve kendisiyle ilgili eski sırlar onun yakasını bir türlü bırakmaz.

Oyunlara dayanan 6 filmlik serinin yapımcılığını yapan Constantin Film, dizinin arkasındaki stüdyo olarak hizmet verdi.

Andrew Dabb (Supernatural), dizinin yazarlığını, yönetici ve yürütücü yapımcılığını üstlendi. Mary Leah Sutton (The Following, Chicago Med, Time After Time) da yazar ve yürütücü yapımcı olarak görev yaptı. Constantin Film’den Robert Kulzer ve Oliver Berben, Constantin Film CEO’su Martin Moszkowicz yapımcılığını üstlendi.

.