2014-2017 yılları arasında 3 sezon boyunca Comedy Central’da yayınlanmış ve final yapmış komedi dizisi Review’ın tanıtımına hoş geldiniz.

IMDbWikipediaResmi Site

Andrew Daly ve Charlie Siskel tarafından yaratılan dizi, 2008-2010 arasında 2 sezon yayınlanmış olan Avustralya yapımı Review with Myles Barlow isimli dizinin Amerikan uyarlaması. Orijinali 2 sezon ve toplam 13 bölüm sürerken, Amerikan uyarlaması 9+10+3 bölüm olmak üzere toplam 3 sezon ve 22 bölümden oluşmakta.

Dizinin merkezinde Forrest MacNeil isimli bir eleştirmen ve onun sunduğu Review isimli bir program var. Forrest MacNeil alıştığımız eleştirmenler gibi kitap, film ya da yemek kritiği yapmıyor. Hayata dair gerçek şeyleri deneyimleyip onların kritiğini yapıyor, bu deneyimin sonucunda olabilecek her şeyi de göze alıyor elbette. İzleyiciler posta, elektronik posta, sosyal medya vb. yollarla hayata dair merak ettikleri hangi deneyim varsa Forrest’a iletiyorlar ve o da bunları deneyimleyip hem o anlardaki tecrübelerini paylaşıyor hem de sonrasında bu deneyimlere 5 yıldız üzerinden not veriyor.

Eleştirmen Forrest MacNeil rolünde Andrew Daly, Forrest’ın stüdyo partneri A.J. Gibbs rolünde Megan Stevenson, Forrest’ın eşi Suzanne rolünde Jessica St. Clair, Forrest’ın asistanı Lucille rolünde Tara Karsian ve ekibin gariban stajyeri Josh rolünde Michael Croner‘ı izliyoruz.

Yazarın Notu

Hali hazırda dizinin ilk 5 bölümünü izlemiş ve ilk sezonu yarılamış bulunuyorum. Açıkçası diziye başlarken daha çok güldürmesini bekliyordum fakat şu ana kadar eğlendirdiği yerler olsa da beklediğim derecede güldürdüğünü söyleyemeyeceğim. Pek geniş bir kitleye hitap edecek bir iş olduğunu da düşünmemekle beraber izlemeyi düşünenlere iyi seyirler diliyorum.