Ringer
Ringer

Yeni sezonda The CW ekranlarında gösterilecek ve prömiyeri 13 Eylül’de gerçekleşecek olan Ringer, anlatılanlara göre 44 dakikalık bir kara film. Gelin, hep beraber bu yeni diziyi tanıyalım.

Dikkat! Tanıtım ispiyon içeriklidir.

Siobhan & Bridget (Sarah Michelle Gellar)
Siobhan & Bridget (Sarah Michelle Gellar)

Bridget Kelly (Buffy the Vampire Slayer‘dan hatırlayacağınız Sarah Michelle Gellar) iyileşmekte olan bir bağımlıdır. 6 aydır ayık ve hayatını düzene oturtmak üzereyken bir cinayete şahit olur. Daha sonra, adaletin sağlandığını görmeye kararlı olan federal koruma Victor Machado’nun (Lost‘tan hatırlayacağınız Nestor Carbonell) gözetimi altına verilir. Fakat Bridget, Victor’ın onu güvende tutamayacağını bildiğinden, yakın arkadaşı ve Adsız Alkolikler sponsoru olan Malcolm Ward’a (Mike Colter) bile haber vermeden gözden kaybolur. Bridget, biraz zaman kazanacağını umarak 6 yıldır görüşmediği tıpatıp ikizi olan Siobhan Martin’in (bu karakteri de Gellar canlandırıyor.) yanına, New York’a gider. Siobhan, inanılmaz derecede varlıklıdır ve Bridget’ın varlığından haberdar olmayan çok yakışıklı Andrew (The Fantastic Four filminden Ioan Gruffudd) adında bir eşi vardır. Siobhan aniden ortadan kaybolduğunda, -görünüşte kendini öldürdüğünde- Bridget büyük kararı verir ve ikiz kızkardeşinin kimliğini alır.

Andrew (Ioan Gruffudd)
Andrew (Ioan Gruffudd)

Bridget aniden Siobhan’ın inanılmaz lüks ve hayal dünyası gibi görünen hayatını keşfeder; fakat hiçbir şey ve hiç kimse göründüğü gibi değildir. Andrew ve Siobhan’ın görünüşte mükemmel olan evlilikleri aslında donuk ve onarılamaz haldedir. Ayrıca Andrew’ün sorunlu genç kızı Juliet (Zoey Deutsch), babasıyla olan zoraki ilişkisi yüzünden üvey annesi olan Siobhan’ı suçlamaktadır.

Victor (Nestor Carbonell)
Victor (Nestor Carbonell)

Bridget daha önce hiç bilmediği göz alıcı dünyanın içine dalar ve kendini Siobhan olarak göstermeyi sürdürürken, ikizinin de kendi tehlikeli sırları olduğunu öğrenir. Bridget, Siobhan’ın en iyi arkadaşı Gemma Butler (Tara Summers) ile tanışır. Gemma, başarılı bir mimar ve dekoratördür. Fakat Bridget, Gemma’nın kocası Henry (Kristoffer Polaha) ile ikizi Siobhan’ın uzun süredir yasak ilişkileri olduğunu öğrendikten sonra dehşete düşer. Henry, Siobhan’a aşıktır ve Siobhan’ın ani kişilik değişiminden dolayı kafası karışmış ve incinmiştir.

Henry (Kristoffer Polaha)
Henry (Kristoffer Polaha)

Bridget, geçmişini geride bırakmak için olağanüstü uzunlukları gitmesine rağmen Ajan Machado kovalamacadan vazgeçmez. Bridget, onun cinayet araştırmasındaki en önemli tanıktır ve Bridget’ı bulmakta kararlıdır. Fakat hayatını almak üzere yapılan teşebbüsten sonra Bridget, yeni hayatının kaçmaya çalıştığı eski hayatından daha az tehlikeli olmadığını anlar.Bridget bundan sonra Siobhan’ı öldürmek isteyenin kim olduğunu ve bunu neden yaptığını çözmelidir. Gerçek kişiliğini gizlemek için sürekli gardını almış durumda olmalıdır ve yeni hayatındaki karanlık sırların onun hayal ettiğinden çok daha derine indiğini farkedecektir. Siobhan hayattadır ve Bridget ve eski hayatı için planları vardır. Kardeşi gibi Siobhan da hayatını geride bırakmıştır; fakat o, sadece bir ikinci şans istememektedir. Siobhan, intikam peşindedir.

Diziyle ilgili kısa notlar:* Dizi, şu ana kadar katıldığı etkinliklerden (Comic-Con, Television Critics Association) ve deneme bölümünü gören eleştirmenlerin pek çoğundan alnının akıyla sıyrılmayı başardı.* Twitter’da belirlenen en çok bahsedilen diziler arasında ilk 3’e girdi ve gerçekleştirilen etkinlik günlerinde dizinin kendisi ve Sarah Michelle Gellar Internet’in göbeğine oturdu.* Yapılan röportajlarda dizinin ilk 3 sezonunun hali hazırda olduğundan bahsedildi.* Dizi, her bölümde kafalarda beliren bir soruyu cevaplarken bir dahaki bölüm için bir diğer soru izleyicileri bekliyor olacak.* Dizinin yapımcıları dizide Damages’ta olduğu gibi zaman ve perspektifle oynadıklarını belirttiler.* CBS’ten The CW’ye geçiş aşamasında kanalların başında bulunanlar Ringer’dan vazgeçmek istemediklerini belirttiler. CBS’te yüksek reyting endişesi yerine The CW’da uygun kitleyi bulacaklarına inandıklarını söylediler.* The CW, Ringer için reklam ve pazarlamadan kaçınmadı. Pek çok otobüs, reklam panosu ve dergilerde dizinin reklamları bulunuyor.* Dizinin fragmanını izlemek isteyenler buraya tıklayabilirler.Bölüm sayısı şu an için belirsiz olan diziyi merakla bekleyenlerin sayısı çoğunlukta gibi gözüküyor. Yeni sezonun en çok bahsedilen dizilerinden olan Ringer, yeni tarzıyla belki de the CW’nun çeşitli ödüllere adaylık alamaması lanetini de ortadan kaldırır.