CBS’in başrolde Sarah Michelle Gellar’ın olduğu Ringer dizisinin deneme bölümünü (pilot) hazırladığından bahsetmiştik. Dizi, formatına uymadığı için CBS bu diziyi es geçti fakat, yan kanalı the CW gelecek sezon için diziye yeşil ışık verdi. 2011-2012 sezonunda Salı akşamları 9’da yayınlanacak olan dizinin aynı saatteki diğer rakipleri Dancing With The Stars, Raising Hope, The Biggest Loser, NCIS olacağı için reytinglerin yüksek olacağı haberleri etrafta dolaşıyor. Saat 8’deki Glee ile aynı saatte olmaması da avantaj olsa gerek.

Siobhan karakterinin kocası rolünde Ioan Grufford oynuyor.

Siobhan karakterinin kocası rolünde Ioan Grufford oynuyor.

Dizi, CBS gibi bir kanalda olsaydı daha ciddiye alınıp ödüllere adaylık alabileceğini, the CW’nin ise genelde gençlik dizileri barındırmasından dolayı ödül konusunda pek beklenti olmaması gerektiğini düşünüyorum.

Diğer yandan, dizinin The CW’da olmasının avantajları da var. The CW ilk yıllarında The WB ve UPN olarak 2 ayrı kanaldı ve bu kanallar yüksek reytinglerinin çoğunu Buffy The Vampire Slayer dizisine borçlu. The CW’nun gelecek sezonunun şu anda en çok konuşulan ve umut vaat eden dizisi de Ringer olduğuna göre, Sarah ve Buffy hayranları kanala tekrar yüksek reyting kazandırabilirler.

Sarah dizide Bridget Cafferty ve Siobhan Martin adlı ikiz karakterleri canlandırıyor.

Sarah dizide Bridget Cafferty ve Siobhan Martin adlı ikiz karakterleri canlandırıyor.

Bir diğer avantaj ise CBS’teki dizilerin polisiye veya komedi ağırlıklı olması bakımından Ringer’ın kısıtlanma riski varken the CW’da dizi ile ilgili daha geniş kararlar alabilirler. Merak edenler için dizinin ilk tanıtım filmi :