Robert Carlyle (Once Upon A Time) ve Victoria Hamilton’ın (The Crown, Deep State) başrollerinde olduğu Sky One’ın siyasi gerilim dizisi Cobra’dan ilk kare yayınlandı.

Cobra, ulusal bir acil duruma sürüklenen ülkenin iktidar koridorlarında neler olduğuna dair bir bakış açısı sunacak. Robert Carlyle, İngiltere Başbakanı Robert Sutherland’i, Victoria Hamilton, Başbakan’ın tüm ekibinin başındaki isim Anna Marshall’ı canlandıracak.

6 bölümlük dizi, İngiltere’nin önde gelen uzmanlarından, kriz koşullu planlamacılarından ve çoğu kıdemli politikacıdan oluşan Cobra komitesinin eylemlerine odaklanacak. Sutherland ve Marshall, bir yandan imkansız siyasi kararlarla, diğer yandan baskı altındaki kişisel yaşamlarıyla mücadele edecekler. Sadece halkın beklentisinin ağırlığına ve ailelerinin ihtiyaçlarına değil, herhangi bir zayıflık belirtisi anında saldırıya geçecek siyasi muhaliflerine de dikkat etmeleri gerekecektir.

Richard Dormer (Game of Thrones, Fortitude), David Haig (Killing Eve, Penny Dreadful), Marsha Thomason (Better Things, White Collar), Lucy Cohu (Broadchurch, Ripper Street), dizide rol alacak diğer oyuncular.

Ben Richards (The Tunnel, Strike), dizinin yaratıcısı. Joe Donaldson (Peaky Blinders, Ripper Street), dizinin yapımcısı.

New Pictures (The Missing, Catherine The Great), dizinin yapım şirketi. Charlie Pattinson, Ben Richards, Jonathan Young ve Nicola Larder, dizinin yönetici yapımcıları. İlk 3 bölümü Hans Herbots (Riviera), son 3 bölümü Al Mackay (Humans), yönetecek.

Dizi bu Sonbahar’da Sky One ve Now TV‘de yayınlanacak.

Kaynak