Yeni dizisi Hollywood’un başlamasına çok az bir süre kala Ryan Murphy, Collider ile bir röportaj yapmış ve The Politician’a dair soruları cevaplamış.

2. sezon çekimlerini ve kurgusunu corona virüs salgınından önce tamamlamayı başarmışlar. Sezon 7 bölümden oluşuyormuş ve planlandığı gibi Haziran’ın ortalarında yayınlanacakmış.

Diziyi toplamda 3 sezon olarak tasarlamışlar. 2. sezondan sonra birkaç yıl ara verilmesi, Ben Platt son yarış için biraz daha yaşlandıktan sonra 3. sezonun yapılması planlanıyormuş. Ben Platt genç olduğu için bu durum aslında en başından beri bu şekilde dizayn edilmiş.

2. sezon, Payton’ın Bette Midler ve Judith Light ikilisine karşı amansız mücadelesini konu alacakmış. Murphy bu sezonun daha yetişkin, daha seksi ve daha güncel olduğunu belirtmiş. Sezonun konusunu, 2. Dünya Savaşı sonrası doğan neslin “Artık gücümüzü yeni jenerasyona devretme zamanı geldi mi? Yoksa henüz bunun altından kalkamayacak kadar aptallar mı?” sorusunu kendilerine sorduğu bir hikaye olarak tanımlamış. Bu tartışmanın günümüz politik ikliminde de yer aldığını düşünüyormuş.

Kaynak