Sally Rooney’nin ses getiren ve çoksatan kitabı Normal People, BBC ve Hulu ortaklığıyla televizyona uyarlanıyor. 12 bölümlük dizi önümüzdeki yıl içinde yayınlanacak.

Dizi, iki insanın nasıl içtenlikle birbirinin hayatını etkileyebileceği üzerine; hassas, kompülsif ve samimi bir aşk hikayesi olarak tanımlanıyor.

Batı İrlanda’daki kırsal bir bölgede, lise yıllarının son döneminde tanışan Marianne ile Connell’ın ilişkisine ve Trinity Collage’taki yıllarına tanık olacağız.

Connel lisede popüler ve zeki biriyken; Marianne, farklılığı, gururu ve korkutucu kişiliği nedeniyle zorbalığa uğrayan ve dışlanan biri. Lisenin bitmesine yakın tanışıp herkesten gizledikleri bir ilişkiye başlayan ikili, üniversite için Dublin’e gittiğinde aralarındaki dinamik bozulur. Marianne kendine yepyeni bir sosyal çevre edinmişken Connel, kararsızlığı ve utangaçlığıyla kendini şimdi olduğu yere ait hissetmemeye başlar.

Marianne’i Cold Feet ile tanıyabileceğiniz Daisy Edgar-Jones canlandıracak. Connell’a ise ilk kez televizyona gelen Paul Mescal hayat verecek. Kadronun tamamına şuradan bakabilirsiniz.

The Favourite, The Lobster ve Room gibi filmlerin yapım şirketi Element Pictures’ın elinden çıkan dizide Lenny Abrahamson (Room) ve Hettie McDonald (Howards Ends) yönetmenlik yapacak. Kitabın yazarı Sally Rooney yapımcılar arasında olacak.

Dizi, BBC Three’de ve BBC One’da önümüzdeki yıl yayınlanacak. Uyarlandığı kitap, “Normal İnsanlar” ismiyle geçtiğimiz aylarda Can Yayınları tarafından ülkemizde yayınlanmıştı.

Kaynak2