Defying Gravity

Defying Gravity

Bilim kurguya aç kadığımız bu günlerde, yeni ismi SyFy olan kanalımız SciFi’ın sulandırılmış bilim kurgu dizilerine (Eureka, Warehouse13 gibi) bile saldırır olduk. Peki bu yaz hiç mi sahici bilim kurgu dizisi çıkmayacak karşımıza? Buyurun siz karar verin ;)

2 tane yeni, konuları çok benzer uzay dizisinden bahsetmiştim daha önce.
Bunlardan Defying Gravity için yayın tarihi belirlenmiş. ABC, 2 Ağustos 2009‘da 2 saatlik pilotu yayınlayacak ve pazar günleri devam edecekmiş 13 bölümlük diziye.

Alien Nation (1989)

Alien Nation (1989)

Biz yaz aylarını kurtarmaya bakarken, kış projeleri de gündemde. Malumunuz bit pazarına nur yağıyor (90210, Melrose Place, V)… SyFy da Alien Nation isimli filmin ardından çekilen 1989 yapımı tek sezonluk dizinin yeni uyarlamasını şipariş etmeye karar vermiş. Hikaye, tuhaf kafalı Tenctonese denilen uzaylıların, köle oldukları gezegenden kaçıp Dünya’ya gelmeleri ve Dünyalılar’la yaşamaya başlamalarından 20 yıl sonra geçiyor. Yeni dizide de eskisi gibi, biri dünyalı ve biri Tenctonese’li iki dedektifin başından geçen olaylar ele alınacakmış. Angel ve Firefly‘ın yapımcılarından biri olan Tim Minear soyunduğu bu proje için, “Günümüz için daha uygun bir yapım olamazdı. Daha sabit ve bölüm içinde biten diziler arıyorlar. Alien Nation bir polisiye. Daha uygun ne olabilir?” tarzında konuşmuş. SyFy yöneticileri de salt bilim kurgu olmayan, güncel ve iyi seçilmiş yapımlarla daha geniş bir izleyici kitlesini hedeflediklerini belirtmişler.
Onlar birbirlerini bulmuş bulmasına da bilim kurguculardan biraz uzaklaşmışlar gibi geldi bana.