artık daha hızlı :)

artık daha hızlı :)

sevdiğimiz bir çok yabancı dizi, orijinal yayınlarından bir süre sonra ülkemizdeki dizi kanallarında yayınlanıyorlar. içimizden bir çoğu güncel bölümleri takip ederken bir çoğumuz da dizileri kendi kanallarımızdan takip ediyor. ancak bizdeki yayın tarihleri genelde orijinal yayın tarihlerinden çok sonra olabiliyor. hatta bazen abd’de sonraki sezonuna geçen dizileri ülkemiz seyircileri bir sezon geriden takip ediyor.

lost

lost

bu konuda geçtiğimiz ay bir atak yapan dizimax, son dönemin en popüler dizilerinden olan lost‘u abc yayınından sadece 2 gün sonra türk seyircisiyle buluşturdu. lost, yayınına mart’ta da devam ederken kanalın platformunun mart ayı dergisinde çıkan haberlere göre başka diziler de böyle hızlıca bize ulaştırılacak.

flashforward

flashforward

mesela, uzunca bir ara veren flashforward, bu ay yeni bölümleriyle hem abc‘de hem ülkemizde geri dönüyor. ilk sezonunun 10 bölümü yayınlanıp ara veren dizi 11. bölümüyle abc’de 18 mart’ta başlarken, bundan 5 gün sonra, 24 mart’ta da dizimax seyircileri yeni bölümü izleyebilirler.aynı şekilde ekranlarımıza çabuk ulaşacak bir diğer dizi de; fringe.

fringe

fringe

fringe 2. sezonuna 15. bölümde bir ara vermişti. fox kanalında 1 nisan’da yayınlanacak yeni bölümü dizimax’ten 7 nisan’da izleyebilirsiniz.görünüşe göre artık, bu süreler yavaş yavaş gittikçe kısalacağa benziyor. dileğimiz ülkemizde yayın yapan tüm yabancı dizi kanallarının, yayınları ülkemiz izleyicileriyle bu şekilde daha hızlı buluşturabilmeleri. böylesi, dizi izleyicileri için çok daha iyi olacağa benzer.