sezon başlayalı 2 ay oldu neredeyse. ilk kurbanların kidnapped ve smith olduğunu duyurmuştuk.
hemen kötü haberlere devam runaway de iptal edildi. donnie wahlberg‘in başrolünü oynadığı, masum olduğunu kanıtlamaya çalışan bir kaçak ve ailesinin maceralarını anlatan bir drama dizisiydi. ancak yayınlanabilen 4 bölümün ardından iptal haberi geldi. peki iyi haberler neler?
iyi haberlerde şu dizilerden geldi;
* brothers & sisters : abc dizinin ilk sezonu için anlaşmayı imzaladı. abc için başarılı bir sezon başladı. brothers & sisters da ugly betty ‘den sonra 2. sırada gelen bir dizi haline geldi. calista flockhart‘ın da ally mcbeal sonrası tv ekranlarına geri döndüğü dizi olarak biliniyor ayrıca.
* close to home : cbs bu hukuk dramasının izlenme oranlarından memnun kaldığı için close to home da ilk sezon anlaşmasını kaptı.
* ugly betty : abc’nin bu sezon en başarılı yeni dizisi ugly betty olmuş durumda. elbette çirkin kızın büyülü değişim dizisi de sezon anlaşmasını kaptı!
* jericho : cbs’de yayınlanan dizi, terörist bir grubun amerika’yı nükleer saldırı sonucu yok etmesi ve kansas’da yaşayan bir grup insanın hayatların bununla değişmesini konu alıyor. drama, bilim-kurgu türündeki bu dizi de beğenilerin ardından sezon anlaşmasını kaptı.
* heroes: elbette sezonun en başarılı bilim kurgusu olan heroes da bu sezon devam edeceği kesinleşen dizilerden. bir grup evrim sonucu süper güçler geliştirmiş insanın, bunları araştıran bir bilimadamının ve bu grubu tehdit eden tehlikeleri anlatan dizi şimdiden bir çok hayran kazandı.
* eureka : eureka isimli dünyanın tüm teknolojisini üreten gizli bir kasabanın insanlarının yaşamını anlatan bilim-kurgu dizisi eureka kanalı scifi tarafından 2. sezon için onaylandı.
* justice : jerry bruckheimer imzalı hukuk draması justice için ek olarak 4 bölümün daha ısmarlandığı haberi geldi. şimdilik 10 bölümü garanti altına alınmış durumda.
* ’til death ve happy hour : yan yana ele alınmaları gereken diziler fox kanalına ait. ilk haberlerde her ikisi için de iptal haberi geldi. şimdi her ikisi de 2 kasım’da bir süreliğine geri dönecek ve hayatları bu yayınlanan bölümlerin başarısına bağlı olacak.
* friday night lights : nbc bu dizinin süper izlenme oranı olmamasına rağmen, 9 tane ek bölüm için anlaşma imzalanmış.
* shark: cbs’in başlayabilmesi için james woods ve spike lee dopingi uyguladığı hukuk dizisi shark da sezon boyu anlaşmayı kapanlardan oldu.şimdilik resmi olarak, kanallardan gelen haberler böyle. bunun dışında izlediğimiz diziler ise genel olrak ilk 6 bölüm ardından ilk 10 bölüm üzerinden değerlendirilmekteler. bu dönemde önce yayın saatleri, sonra yayın günleri değiştirilerek denemelere tabi tutulmaktalar.
güncelleme:
* the nine: bir banka soygununun, gizemle dolu bir rehine krizine dönüşmesi ve banka içinde mahsur kalan insanların birbirleri ile olan ilişkilerini konu eden the nine dizisi için de abc 4 ek senaryo siparişi vermiş.
* men in trees: aslında bir ilişki koçu olan ve ilişkiler hakkında kitapları bulunan marin frist kendii ilişkisiin de kötü gitmesini öğrenmesi ile değişen fikirlerini anlatan dini de abc’den onayı almış görünüyor.
* help me help you: başarılı grup terapisti dr. bill hoffmanve hastalarının hayatlarını izlediğimiz help me help you, sezona pek iyi başlamayan dizilerdendi. dizide cheers’ın sam malone’unu ve malcolm in the middle’ın çatlak annesi lois’i izleyebilirsiniz. bu dizi için de 4 bölüm sipariş verilmiş.
* studio 60 on the sunset strip: bir şovum kamera arkasını anatan dizi için 3 ek bölüm abc’den sipariş verilmiş. friends’in chandler’ının başrolde oynadığı dizide 2 bölüm de lorelai gilmore olarak bildiğimiz lauren graham’ı görmek mümkün.
* traveler: sezon ortasında yayına başlayacak olan heyecanla beklediğimiz dizi traveler için ek bölüm haberi gelmedi ancak tersine 13 bölüm ısmarlanmış olan dizi 8 bölüme kırpılmış!
* er: 13. sezonuna devam eden ünlü hastane draması er için nbc 25. ektra bölümü ısmarlamış. ayrıca seneye 14. sezonu da izleyebileceğiz…
* dexter : showtime’ın yeni dizisi dexter diğer dizilerin aksine bir atakla 2. sezonuna yenilendi. dexter pazar günleri yayınlanıyor.