shadowhunters 11218700_461199110722960_2978200880867774190_n

Cassandra Clare’ın Mortal Instruments kitap serisinden uyarlanan Shadowhunters yolda. Kitabın uyarlanması ilk olarak 2013 yılında The Mortal Instruments: City of Bones (Ölümsüz Oyuncaklar: Kemikler Şehri) ile gerçekleşmişti. Fakat gerek kötü eleştiriler, gerekse de gişedeki hüsranı gibi nedenlerle filmin devamı gelmemişti. Yine de kitap serisinin ve filmin büyük bir hayran kitlesi var elbette.

11392809_468987259944145_8819018315367237764_nBu yüzden, 2 yıl sonra ABC Family’de bir dizi olarak kitabın baştan uyarlanacağı haberiyle heyecanlanmalar, kim kimi oynayacak telaşları ve filmdeki oyuncularla dizi için seçilen yeni oyuncuları karşılaştırmalar çoktan başladı. Kadronun tamamına yakını şu aralar şekillenmiş durumda. TVLine da bunları tek bir dosya altında, karakterleri küçük küçük tanıtarak sunmuş. Biz de Türkçeleştirip sizlerle paylaşalım dedik.

mortal-instruments

2013 yapımı filmden…

Vampir, kurtadam, peri, büyücü gibi fazlaca doğaüstü varlıkla haşır neşir olacağımız dizi, Clary Fray adlı genç kızın 18. yaş gününde, karanlık doğaüstü güçlerle mücadele etmek zorunda olan bir insan-melek melezi olduğunu öğrenmesiyle başlıyor. Dizide kitaba göre Clary’nin birkaç yaş daha büyük olması, Luke’un NYPD detektifi olması gibi farklılıklar olacağı fakat çoğu şeyde kitaba sadık kalınacağı söyleniyor. Yine de küçük değişik sürprizlere hazırlıklı olmakta fayda varmış. 11295655_465087980334073_2284663641233540041_nİşte karakterler ve oyuncular: (Soldakiler dizide yer alacaklar, sağdakiler 2013 yapımı filmde yer alan oyunculardır) shadowhunters-claryCLARY FRAY

Hayat veren: Katherine McNamara

Kim?: New York City’de yaşayan 18 yaşında bir öğrenci. Annesinin kaçırılması sonucu doğaüstü kaderiyle yüzleşiyor ve hayatı birdenbire altüst oluyor.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim canlandırmıştı?: Lily Collins

shadowhunters-jaceJACE WAYLAND

Hayat veren: Dominic Sherwood

Kim?: Savaşta şeytanlara karşı mücadele eden çekici ve narsist bir asker. Babasını öldürenlerden intikam alma peşinde. Clary’e bu yolculuğunda rehberlik ediyor. Ayrıca Alec Lightwood’un üvey kardeşi ve savaş partneri.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Jamie Campbell Bower

shadowhunters-simonSIMON LEWIS

Hayat veren: Alberto Rosende

Kim?: 20’li yaşlarında bir muhasebe öğrencisi. Simon aynı zamanda Clary’nin yıllardır en iyi arkadaşı. Harika bir eğlence anlayışı var; ve bunun önemini Clary’in karanlık yolculuğuna kendi de katılınca kanıtlayacak.

Ne?: İnsan

Filmde kim oynamıştı?: Robert Sheehan

shadowhunters-isabelleISABELLE LIGHTWOOD

Hayat veren: Emeraude Toubia

Kim?: Kardeşi Alec’in yanında yer alan şampiyon bir dövüşçü. Yenmesi neredeyse imkansız bir fiziksel kuvveti olmasına rağmen tek konuda bir zayıflığı var: Kötü çocuklar…

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Jemima West

shadowhunters-alecALEC LIGHTWOOD

Hayat veren: Matthew Daddario 

Kim?: Isabelle’ın kardeşi ve usta bir dövüşçü. Dövüş parneri ve üvey kardeşi Jace ile birlikte sürekli olarak kendini geliştirme çabasında.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Kevin Zegers

shadowhunters-jocelynJOCELYN FRAY

Hayat veren: Maxim Roy

Kim?: Bir antika dükkanı sahibi ve New York City’de yaşayan bekar bir anne. Geçmişini kızı Clary’den saklıyor; ta ki kaçırılana kadar.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Lena Headey

shadowhunters-lukeLUKE GARROWAY

Hayat veren: Isaiah Mustafa

Kim?: Bir NYPD dedektifi ve eski Gölge Avcısı. Luke, Clary’nin güvenliğini sağlamaktan kendinin sorumlu olduğuna inanıyor. Ayrıca Clary’nin annesi Jocelyn’e karşı bazı duygular besliyor.

Ne?: Kurtadam sürüsü lideri.

Filmde kim oynamıştı?: Aidan Turner

shadowhunters-valentineVALENTINE MORGENSTERN

Hayat veren: Alan Van Sprang

Kim?: Peşinde bir sürü düşmanı olan, serseri bir tip. Valentine yoluna çıkan her kimse işini bitirmekten korkmuyor.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Jonathan Rhys Meyers

shadowhunters-magnusMAGNUS BANE

Hayat veren: Harry Shum, Jr.

Kim?: 20’li yaşlarındaymış gibi görünmesine kanmayın; Brooklyn’in en büyük büyücüsü Magnus, 100 yaşından büyük.

Ne?: Büyücü

Filmde kim oynamıştı?: Godfrey Gao

shadowhunters-hodgeHODGE STARKWEATHER

Hayat veren: Jon Cor

Kim?: Gölge Avcıları New York Kuruluşunda silah kullanımı eğitimcisi ve topluluğun eski bir üyesi.

Ne?: Gölge Avcısı (insan-melek melezi)

Filmde kim oynamıştı?: Jared Harris

Dosyaya ek olarak:
david-castro

 

 

Filmde yer almayan ama kitabı okuyanların merakla beklediği, New York vampir kabilesinin eski lideri Raphael Santiago’yu kimin oynayacağı açıklandı: David Castro.

 

 

78b7149fc8ce2192396751890c222c37

 

 

 

 

New York vampir topluluğunun lideri Camille Belcourt’a ise Kaitlyn Leeb hayat verecek.

 

 

Yapımcılarının McG (The O.C., Supernatural, Nikita) ve Ed Decter (The Client List, Helix) olduğu dizi ile 2016’da tanışacağız. Bakalım bu kadar popüler bir kitap serisi bu sefer sevenlerinin hepsini memnun edecek bir şekilde ve hakkıyla uyarlanabilecek mi?