Showtime, daha önce şurada da haberini paylaştığımız, sonrasında şuralarda oyuncu haberlerini vermeye devam ettiğimiz Yellowjackets isimli drama için dizi onayı verdi. Dizinin çekimlerine 2021’in başlarında Kanada’nın Vancouver şehrinde başlanacağı ve yine 2021 yılı içerisinde izleyiciyle buluşmasının planlandığı açıklandı. Kaç bölümlük onay aldığı ise belirtilmedi.

Melanie Lynskey, Christina Ricci, Juliette Lewis, Jasmin Savoy Brown, Tawny Cypress, Sammi Hanratty, Steven Krueger, Ella Purnell ve Sophie Nélisse gibi isimleri kadrosunda barındıracak olan dizinin konusunu da tekrar hatırlatalım:

Bundan 25 sene önce yetenekli lise öğrencilerinden kurulu bir kız futbol takımı, Ontario’da vahşi doğada sonlanan bir uçak kazası geçirmiştir. Lynskey’nin karakteri Shauna Sheridan, bu uçak kazasından sağ çıkan bir avuç dolusu insandan biridir. Aradan 25 yıl geçer ve Shauna kendisine hayatta kalanlar grubunu yeniden bir araya getirme işini misyon edinir. Hayatını geri kazanmaya çalışırken bir yandan da en karanlık sırlarını güvende tutmak için elinden gelen her şeyi yapacaktır.

Kaynak