Simon Kinberg (Deadpoll 1-2-3, Legion, Star Wars Rebels) ve David Weil’dan (Hunters) Apple TV+’ta yayınlanacak Invasion adlı uzaylı istilası dizisi geliyor.

Sam Neill (Jurassic world: Dominion, Peaky Blinders), Shamier Anderson (Bruised, Awake), Golshifteh Farahani (Extraction, Paterson), Firas Nassar (Fauda) ve Shioli Kutsuna (Deadpool 2, The Outsider) Kinberg, Weil ve Platform One Media’dan gelen karakter odaklı bilim kurgu dramasının başrol oyuncuları olacaklar.

Kinberg ve Weil tarafından yazılan ve yürütücü yapımcılığını üstlenen 10 bölümlük Invasion, birçok kıtada geçiyor ve dünya çapında farklı perspektiflerden bir uzaylı istilasını takip ediyor.

Apple’ın bugüne kadarki en iddialı orijinal dizilerinden biri olacak Invasion, 4 kıtada 4 farklı yerde çekilecek şekilde tasarlandı: ABD’de New York, İngiltere (Manchester), Fas ve Japonya. Dizinin bazı bölümleri New York ve Fas’ta çekilmişti ama 2020’nin Mart ayı ortasında koronavirüs salgını nedeniyle çekimler durmuştu. Ağustos’un son haftasında İngiltere’nin Manchester kentinde prodüksiyona geri dönüldü.

Sam Neill, emekliliğin eşiğinde olan bitkin ve yıpranmış bir taşralı kanun adamı Şerif John Bell Tyson’ı canlandırıyor.

Shamier Anderson, Afganistan’da görevli sıra dışı bir asker olan Trevante Ward karakterine hayat verecek.

Golshifteh Farahani, Long Island’da yaşayan, bir eş ve anne olan ilk nesil Suriyeli göçmen Aneesha Malik’i canlandırıyor.

Firas Nassar, Aneesha’nın kocası, Suriyeli göçmen ve başarılı bir işadamı olan Ahmed Malik karakterine hayat verecek.

Shioli Kutsuna, Japonya’nın uzay programı JAXA‘da görev kontrolün akıllı bir üyesi olan Mitsuki’yi canlandırıyor.

Tara Moayedi, Azhy Robertson, Daisuke Tsuji, Billy Barratt, India Brown, Paddy Holland, Cache Vanderpuye, Togo Igawa, Louis Toghill, Max Fincham, India Jane Francis dizinin kadrosunda yer alan isimlerden.

Jakob Verbruggen (The Alienist, The Fall) yönetmen ve yönetici yapımcı olarak projede görev alıyor. Audrey Chon (The Twilight Zone), Amy Kaufman (When They See Us) ve Platform One Media’dan Elisa Ellis (Narcos) dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Kaynak