İlk olarak 1999-2001 yılları arasında yayınlanan Edgar Wright’ın yönettiği Spaced dizisinde birlikte rol alan, sonrasında yine Edgar Wright’ın yazıp yönettiği Cornetto Üçlemesi, Shaun of the Dead, Hot Fuzz ve The World’s End filmlerinin başrollerini paylaşan Simon Pegg ve Nick Frost, Truth Seekers isimli korku komedi dizisi ile ekranlara geri dönüyorlar.

Geçen sene Ocak ayında bu ikilinin diziyi yapacaklarının haberini almıştık. Son gelen haber ile birlikte dizinin haklarını Amazon Prime’ın aldığını öğrendik. Diziyi Pegg ve Frost’ın 2016’da kurdukları yapım şirketi Stolen Picture yapacak.

Nick Frost ve Simon Pegg, İngiltere’de hayaletleri ortaya çıkarıp filme alarak maceralarını herkesin görebilmesi için online bir kanalda paylaşan, yarı zamanlı paranormal araştırmacılar Gus ve Dave’i canlandıracaklar.

Ancak, ev yapımı hayalet tespit aletleri ile perili kiliselere, yeraltı sığınaklarına, terk edilmiş hastanelere giden ikilinin yaşadıkları doğaüstü deneyimler, tüm insan ırkı için kıyamete yol açabilecek bir komployu ortaya çıkarması ile birlikte daha sık, daha korkutucu ve hatta ölümcül şekilde büyümeye başlar.

Dizi 30’ar dakikalık 8 bölümden oluşacak. Richard Webb, dizinin yapımcısı. Simon Pegg, Nick Frost, Sick Note dizisinin yaratıcıları Nat Saunders ve James Serafinowicz, dizinin yazarları. Jim Field Smith (Episodes, The Wrong Mans, Wrecked), dizinin yönetmeni. Bu isimler aynı zamanda dizinin yönetici yapımcıları.

Dizinin yapımına Eylül ayında başlanacak.

Kaynak