Stephanie Vogt (Entourage, Strike Back), Netflix’in tarihi casus gerilim draması Glória’nın başrol oyuncusu oldu.

Dizi, Soğuk Savaş’ın zirvesinde, 1960’larda, Doğu Bloku’na Batı propagandası yayınlayan Amerikan Özgür Avrupa Radyosu’nun yayın aktarma ofisi olan RARET’in bulunduğu küçük Glória do Ribatejo köyünde geçiyor. Portekiz Faşist Rejimi Estado Novo ile bağlantılı bir aileden gelen ve Sömürge Savaşı‘nın siyasallaşmasının ardından KGB tarafından işe alınan genç bir mühendis João Vidal, hikayenin merkezindeki karakter. Joao, Portekiz ve dünya tarihinin gidişatını değiştirebilecek birçok yüksek riskli casusluk görevi üstlenir. João, sonunda hangi tarafta olursa olsun dünyanın, özellikle de casusluk dünyasının asla siyah ve beyazdan ibaret olmadığını anlar.

Vogt, Anne karakterini canlandıracak. James’in karısı Anne, zengin ve liberal bir aileden geliyor. CIA tarafından işe alınan Anne, Harvard’ın Uluslararası İlişkiler bölümünden mezundur.

Miguel Nunes, Carolina Amaral, Victoria Guerra, Afonso Pimentel, Adriano Luz, Joana Ribeiro, Marcello Urgeghe, Sandra Faleiro, Carloto Cotta, Maria João Pinho, Inês Castel-Branco, Rafael Morais ve Leonor Silveira 10 bölümlük dizinin ana kadrosunda yer alan Portekizli ve uluslararası isimler.

Pedro Lopes tarafından yazılan ve Tiago Guedes tarafından yönetilen Glória, Ribatejo bölgesinde ve Lizbon’da çekilecek.

Gloria, Grupo SP Televisão‘nun SPi yapım şirketi tarafından RTP ile birlikte üretildi. Dizinin bu senenin sonlarında ekranda olması bekleniyor.

Kaynak