Stephen Merchant’ın The Outlaws adlı dizisinden ilk kareler yayınlandı.

BBC’nin, The Office’in ortak yaratıcısı Stephen Merchant ve Mayans M.C.’nin ortak yaratıcısı Elgin James tarafından yaratılan The Offenders (geçici isim) adlı İngiliz komedi drama dizisi için Amazon ile ortaklık yaptığı ile ilgili haberi 2020’nin Ocak ayında almıştık.

6 bölümlük dizi, Bristol’de toplumsal hizmet cezalarını tamamlamak için bir araya gelen, birbirlerinden farklı yaşamlara sahip 7 yabancıyı takip ediyor. İlk başta, kolayca göz ardı edebileceğimiz arketipler gibi görünüyorlar, ancak yavaş yavaş derinlere inildikçe, onları bugün oldukları insan yapan şeyi, hiç kimsenin tamamen iyi ya da tamamen kötü olmadığını, herkesin bir hikayesinin olduğunu anlıyoruz. Beklenmedik yeni arkadaşlıkları karmaşık özel hayatlarıyla kesişirken, içlerinden birini Bristol’ün en tehlikeli suç çetesinden korumak için birleşmelidirler.

Akademi ödüllü Christopher Walken, Rhianne Barreto (Honour, Hanna), Gamba Cole (Hanna), Darren Boyd (Killing Eve, Lucky Man), Clare Perkins (EastEnders) ve Eleanor Tomlinson’ın (Poldark), Stephen Merchant ile birlikte dizinin 7 başrol oyuncusunu canlandıracakları ile ilgili haberi 2020’nin Aralık ayında almıştık.

Ayrıca gelen haberden, Jessica Gunning (Back, Pride), suçluların toplum hizmet sorumlusu Diane; Dolly Wells (Dracula, Doll & Em), Frank’in (Christopher Walken) kızı Margaret; Ian McElhinney (Game of Thrones, Derry Girls), John’un (Darren Boyd) babası John Senior; Nina Wadia (Bend it like Beckham), Rani’nin (Rhianne Barreto) annesi Shanthi; Aiyana Goodfellow, Esme ve Charles Babalola, Malaki karakterleri ile dizide rol alacakları da söylenmişti.

2021’in Ocak ayında, daha ilk sezonu başlamadan 2. sezon onayı aldığı ile ilgili haberi almıştık.

Claes Bang’in (Dracula) borcunun peşinde olan gizemli ve ürkütücü bir çete patronu Dean’i canlandıracağı ile ilgili haberi Haziran ayında almıştık.

Bugün ise ilk kareler yayınlandı ve dizinin adının The Outlaws olduğu açıklandı.

Greg (Stephen Merchant)

Merchant, boşanma, işyerinde zorbalık ve bıçaklı korkunç adamlarla başa çıkan yalnız bir avukat olan Greg’i canlandırıyor.

Frank (Christopher Walken)

Walken, ailesiyle yeniden bağlantı kurmaya çalışan vefasız puştun teki olan Frank’i canlandıracak.

Gabby (Eleanor Tomlinson)

Tomlinson, çekiciliği ve eğlence hayatı köklü sorunları maskeleyen aristokrat bir ünlü olan Gabby rolünde.

Rani (Rhianne Barreto)

Barreto, yetenekli ama asi bir matematik öğrencisi ve genç yaşından beri sevgi dolu ama kontrolcü ebeveynlerinin baskısı altındaki Rani’yi canlandıracak.

Christian (Gamba Cole)

Cole, azılı bir Bristol suç çetesi olan Brook Hill Crew’den, kız kardeşini büyütmek için mücadele eden genç bir adam olan Christian rolünde.

Myrna (Clare Perkins)

Perkins, gençlik radikalizminden hiçbir şey kaybetmemiş, yaşlanan bir aktivist Myrna rolünde.

John (Darren Boyd)

Boyd, toplumda önemli bir yere sahip, yasalara uyan bir iş adamı ve bir suçlu olarak etiketlenmekten dolayı öfkeli John rolünde.

Malaki (Charles Babaloa)

Diane (Jessica Gunning)

Rani (Rhianne Barreto)

Merchant kabaca, “The Outlaws, benim için uzun süredir devam eden bir tutku projesi. Ailem eskiden Toplum Hizmeti dünyasında çalışırdı ve uğraştıkları çok sayıda ve çeşitli insanın tek bir ortak noktasının olması her zaman ilgimi çekmiştir: bir suç işlemiş olmaları. The Office’ten beri, beklenmedik insan gruplarını bir araya getirmenin ve kıvılcımların uçuşmasını izlemenin yollarını bulmayı seviyorum. Bir yazar olarak her zaman mizaha yer veririm ama The Outlaws ile dram, merhamet, suç türünü de ekledim ve geçmişimiz ne olursa olsun hepimizi birleştiren ortak insanlık hakkında iyimser bir şeyler söyledim.

The Outlaws, ışık ve gölge, karanlık ve komik, ben ve Elgin James’in olası olmayan ortaklığını yansıtıyor. Ben banliyöde büyüdüm, oysa Elgin hayatının ilk zamanlarını bir polis soruşturması onu hapse atana kadar ulusal bir sokak çetesi kurmakla geçirdi. Farklı taraflardan gelmemize rağmen, Elgin ve ben inandırıcı karakterlere ve özgün, ilgi çekici, insan hikayelerine olan sevgimizi paylaşıyoruz” demiş.

Yapımcılığını Big Talk Productions ve Merchant’ın yapım şirketi Four Eyes’ın üstlendiği dizi Bristol’de çekildi. Stephen Merchant ve John Butler dizinin yönetmenliğini üstlendi.

Dizi bu sonbaharda İngiltere’de BBC One ve BBC iPlayer’da, daha sonra ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve İskandinav ülkelerinde Amazon Prime Video’da yayınlanacak.

Kaynak