Apple TV+, yaklaşan draması Swagger’ın ilk 3 bölümüyle 29 Ekim’de prömiyerini yapacağını, kalan 7 bölümün ise haftalık olarak Cuma günleri yayınlanacağını duyurdu.

Apple’ın NBA süper starı Kevin Durant ve yapım şirketi Thirty Five Ventures, Shots Fired dizisinin ortak yaratıcısı Reggie Rock Bythewood, Imagine Television ve CBS Studios tarafından hazırlanan yeni basketbol temalı drama dizisinin başrolüne Winston Duke’un (Black Panther, Us) geldiği ile ilgili haberi 2019’un Ekim ayında almıştık.

Quvenzhané Wallis, O’Shea Jackson Jr, Kevin Durant

2020’nin Şubat ayında O’Shea Jackson Jr.‘ın (Straight Outta Compton) Winston Duke’un yerine dizinin başrol oyuncusu olacağı ile ilgili haberi aldık. 2020’nin Temmuz ayında Oscar adaylı oyuncu Quvenzhané Wallis‘in dizinin kadrosuna katıldığını öğrendik.

Ozie Nzeribe, Shinelle Azoroh, James Bingham, Isaiah Hill, Caleel Harris, Solomon Irama, Tessa Ferrer

2021’in Ocak ayında Isaiah R. Hill, Shinelle Azoroh (Don’t Let Go, Nostalgia, Bette and Coretta), Tristan Mack Wilds (The Wire, 90210, The Secret Life of Bees), Caleel Harris (When they See Us), Tessa Ferrer (Grey’s Anatomy, Catch-22, Mr. Mercedes), Jason Rivera, Solomon Irama (Supergirl), Ozie Nzeribe (Shameless) ve James Bingham’ın dizinin kadrosunda yer aldıkları ile ilgili haber geldi.

Yaratıcısı, yönetici ve yürütücü yapımcı olan Reggie Rock Bythewood tarafından yazılıp yönetilen dizi, Kevin Durant’in gençlik zamanlarındaki basketbol deneyimlerinden ilham alıyor. Gençler basketbolunun dünyasını, hayaller ve hırs, fırsatçılık ve yozlaşma arasındaki ince çizgide yürüyen oyuncuları, ailelerini ve antrenörlerini takip ediyor. Dizi, saha dışında, Amerika’da büyümenin nasıl bir şey olduğunu ortaya koyuyor.

O’Shea Jackson Jr., eski bir yıldız oyuncu, şimdinin genç basketbol koçu olan Ike rolünde karşımıza çıkacak.

Isaiah Hill

Isaiah Hill, ülkedeki en iyi genç basketbolculardan biri olan basketbol fenomeni Jace’i canlandıracak.

Kevin Durant, Brian Grazer, Rich Kleiman, Samie Kim Falvey, Francie Calfo ve Samantha Corbin-Miller dizinin yönetici yapımcıları.

Kaynak