Gerçek olaylardan ve aynı adlı Wondery ve Bloomberg Media podcastinden esinlenen Apple TV+ kara komedisi The Shrink Next Door’un başrollerine Paul Rudd ve Will Ferrell‘ın geldiği ile ilgili haberi 2020’nin Şubat ayında almıştık.

Kathryn Hahn ve Casey Wilson’ın dizinin kadrosuna katıldığı ile ilgili haberler 2020’nin Kasım ayında, Sarayu Blue ile ilgili haber ise bu senenin Şubat ayında gelmişti.

Eğlence endüstrisindeki yıldız isimlerin psikiyatristi Dr. Isaac “Ike” Herschkopf (Rudd) ve uzun zamandır hastası olan Martin “Marty” Markowitz (Ferrell) arasındaki tuhaf ilişkiyi izleyiciye aktaracak bir kara komedi izleyeceğiz. İlişkileri boyunca fazlasıyla büyüleyici olan Ike, kendini yavaş yavaş Marty’nin hayatına sokar. Hatta Marty’nin Hamptons’daki evine taşınıp aile şirketinin başkanı olarak atanması için ikna eder. Dizi, görünüşte normal bir doktor-hasta dinamiğinin, manipülasyon, güç gaspı ve en iyi şekilde işlevsizlikle dolu sömürücü bir ilişkiye nasıl dönüştüğünü anlatacak.

Dr. Ike, Marty’nin hayatına hiçbir şeyden şüphelenmeyen karısı Bonnie (Wilson) tarafından sızar ve Marty, psikoloğun suistimallerine karşı kör olsa da, inatçı kız kardeşi Phyllis (Hahn) değildir.

Emmy, Altın Küre, BAFTA ve Amerikan Senaryo Yazarları Birliği Ödülü sahibi Georgia Pritchett (Succession), senaryoyu yazdı. Michael Showalter,  (The Big Sick, The Eyes of Tammy Faye) ve Jesse Peretz (High Fidelity, GLOW) yönetmenliğini üstlendi.

Gloria Sanchez Productions’tan Will Ferrell, Jessica Elbaum ve Brittney Segal, Pritchett, Paul Rudd ve Showalter ile birlikte dizinin  yönetici yapımcıları.

Podcast’in yazarı ve sunucusu deneyimli gazeteci Joe Nocera, dizide yönetici yapımcı olarak görev alacak isimlerden. Podcast, Mayıs 2019’da piyasaya çıktı ve hızla iTunes’ta bir numara oldu. Anlaşılacağı üzere kendisi gerçek hayatta, Hamptons’da Dr. Isaac “Ike” Herschkopf’un komşusuydu. Ünlüler, Manhattan elitleri Ike’ın hastalarıydı ve eksantrik tatil evinde yıldızlarla dolu partiler düzenlerdi. Ancak Ike kaybolduğunda işler değişti. Nocera, neler olduğunu anlamak için kendi başına bir araştırma yürüttü ve Dr. Ike hakkında düşündüğü her şeyin inanılmaz derecede yanlış olduğunu öğrendi.

Dizinin ilk 3 bölümü 12 Kasım’da, kalan 5 bölümü ise haftalık olarak her Cuma, 17 Aralık tarihine kadar yayınlanacak.

.