Sporcu ve aktivist Colin Kaepernick’in gençlik yıllarının, Kaepernick ile Oscar adayı ve Emmy ödülü sahibi Ava DuVernay’in imzaları bulunan Colin in Black and White adlı 6 bölümlük bir mini diziyle Netflix’e geleceği ile ilgili haberi 2020’nin Haziran ayında almıştık.

Jaden Michael’ın Kaepernick’i canlandıracağı ile ilgili haber 2020’nin Ekim ayında gelmişti. Mary-Louise Parker ve Nick Offerman’ın kadroya katıldığı ile ilgili haberi geçen sene Kasım ayında almıştık.

Colin In Black and White, Kaepernick’in kişiliğini şekillendiren lise yıllarına odaklanarak onun bugünkü aktivist kişiliğini edinmesine yol açan eylemler ve deneyimlere anlamlı bir ışık tutuyor. Sadece Amerikan futbolu oynamak isteyen ancak kaderinde çok daha fazlasını gerçekleştirmek olan bir çocuğun yetişkinliğe geçiş öyküsünü anlatıyor. Kendisini evlat edinen beyaz bir ailede yetişen siyah bir çocuk olarak Kaepernick’in hayatının ilk dönemlerine ve kimliğini tanımlayıp büyük bir oyun kurucu olma yolculuğuna içgörülü bir bakış sunuyor.

Kaepernick, oyuncu olarak olmasa da anlatıcı olarak dizide yer aldı. Gabriel Womack, Amarr, Mace Coronel, Howard M. Lockie, Jacob Buster dizide rol alan isimler arasında.

Mary-Louise Parker ve Nick Offerman, Colin Kaepernick’i evlat edinin Teresa ve Rick Kaepernick’i canlandıracak.

Michael Starrbury, Kaepernick ve DuVernay ile birlikte dizinin senaristliğini ve yönetici yapımcılığını üstlendi.