Apple TV+’ın ilk Korece projesi Dr. Brain, 4 Kasım’da başlıyor.

Vizyoner film yapımcısı Kim Jee-Woon (“A Tale of Two Sisters,” “I Saw the Devil”) tarafından yazılıp yönetilen ve SAG Ödüllü Lee Sun-Kyun‘un (“Parasite”) başrolünde olduğu Dr. Brain, aynı adlı oldukça popüler Kore webtoon’una dayanan bir bilimkurgu gerilim dizisi.

Dr. Brain, beynin bilincine ve anılarına erişmek için yeni teknolojiler bulmaya takıntılı olan bir beyin bilimcisini takip ediyor. Ailesi gizemli bir kazaya kurban gittiğinde hayatı alt üst olur ve yeteneklerini, karısının beynindeki anılara erişmek için kullanır ve ailesine gerçekte ne olduğu ve bunun neden olduğunun gizemini bir araya getirir.

Lee You-young (Gansin), Hee-Soon Park (My Name), Seo Ji-hye (Sa-rang-eui bul-sa-chak) ve Lee Jae-won (Mr. Queen) dizinin diğer başrol oyuncuları.

Dr. Brain, Kore merkezli stüdyo Bound Entertainment ile birlikte Kakao Entertainment, Studioplex ve Dark Circle Pictures tarafından Apple TV+ için üretildi. Kim Jee-Woon’un Illang: The Wolf Brigade ve Bong Joon-Ho’nun Okja filminin yönetici yapımcısı Samuel Yeunju Ha, Kim Jee-Woon ile birlikte dizinin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Studioplex’ten Ham Jung Yeub ve Daniel Han, Kakao Entertainment’tan Joy Jinsoo Lee ve Min Young Hong dizinin diğer yönetici yapımcıları.

Kaynak