BBC draması Shetland ve ITV’nin uzun süredir devam eden Vera’sından sonra bir Ann Cleeves romanı daha televizyona uyarlanıyor. ITV’nin Ann Cleeves’in 2019’da yayınlanan aynı adlı romanından uyarlanan 4 bölümlük dizisi The Long Call’un ilk bölümü bu akşam ekranlara geliyor.

The Long Call, kocası Jonathan ile birlikte Kuzey Devon’da küçük bir toplulukta yaşamak için geri dönen Dedektif Müfettiş Matthew Venn’i takip ediyor. Burası, bölgenin Barum Kardeşler topluluğunun bir parçası olan, ailesi ve kilisesi tarafından reddedildikten sonra, 20 yıl önce Matthew’un çekip gittiği bir yer.  Matthew Venn babasının cenazesi yapılırken kilisenin dışında duruyor. Bir zamanlar sevilip sayılan Matthew, içinde büyüdüğü katı evanjelik topluluğu terk ettiği gün ailesini de kaybetti. Bu sorunların üstüne, eski evinin yakınındaki sahilde, boynunda albatros dövmesi olan bir adamın bıçaklanarak öldürüldüğü haberi gelir. Matthew ve meslektaşları Jen ve Ross’un ellerinde bir görev vardır: tanıksız, adli tıpsız ve sebepsiz bu olayın kilidini açmak zorundadırlar. Bu cinayet dedektif Venn’i, onu kopmuş ilişkilerini yeniden ele almaya ve katili avlarken acı dolu bir geçmişle yüzleşmeye zorlar.

Ben Aldridge, Declan Bennett

Pearl Mackie, Ben Aldridge

Ben Aldridge (Fleabag, Pennyworth), Matthew Venn ile dizinin ana karakterini canlandıracak. Declan Bennett, Venn’in kocası Jonathan; Pearl Mackie (Doctor Who), Jen Rafferty; Dylan Edwards, Ross Pritchard; Juliet Stevenson (Riviera), Venn’in annesi Dorothy; Martin Shaw (Inspector George Gently), Barum Kardeşler topluluğunun lideri Dennis Stephenson’ı canlandırdı.

Aoife Hinds, Alan Williams, Siobhán Cullen, Iona Anderson, Luke Ireland dizide göreceğimiz diğer isimler.

Kaynak