Doğu ve Batı Kudüs arasındaki bir trajedinin iki tarafını anlatan, Gazze’deki savaşın patlak vermesine yol açan gerçek olaylara dayanan HBO’nun 10 bölümlük mini dizisi Our Boys bugün başlıyor.

12 Haziran 2014’te Batı Şeria’daki bir İsrail yerleşim yerinden eve otostop yapan üç İsrailli Yahudi genç Hamas militanlarınca kaçırılır. Arama operasyonu sırasında yüzlerce Filistinli tutuklanır. 30 Haziran’da gençler öldürülmüş halde bulunur. Bu olay İsrail’de şok, sarsıntı ve öfkeye neden olur. Cenaze töreninden bir gün sonra, 2 Temmuz’da 16 yaşındaki Filistinli Muhammed Ebu Kadir kaçırılır.  Çocuğun yanmış vücudu, saatler sonra şehrin kenar mahallerindeki bir ormanda bulunur. 8 Temmuz’da Arap mahallerinde çıkan isyanlar, Gazze Şeridi’nden gelen roketler sonrası İsrail ile Hamas savaşa girer. Ağustos sonuna kadar süren savaşta binlerce sivil hayatını kaybeder.

Our Boys, Muhammed Ebu Kadir’in cinayetinin soruşturulmasını takip edip, bu olaylarla hayatları sonsuza dek değişen Yahudi ve Arapların hikayesini anlatacak. İsrail iç istihbarat servisi Şin Bet’in iç terör biriminden bir ajan cinayeti araştırırken, katledilen gencin ebeveynleri adalet ve teselli yolunda uzun ve kederli yolculuklarına başlarlar.

İsrailli Keshet Media Group ile HBO ortak yapımı dizinin yaratıcıları Hagai Levi (The Affair), Joseph Cedar ve Tawfik Abu-Wael. Joseph Cedar ve Tawfik Abu-Wael, ayrıca dizinin yönetmenliğini yaptılar.

Shlomi Elkabetz, Michael Aloni, Lior Ashkenazi, Shadi Mar’i, Noa Koler, Ruba Blal Asfor, Yoram Toledano, Adam Gabay, dizinin başrol oyuncuları.