mv5bnzgzm2vlnmqty2rmmi00odk2ltk2yzetymq4n2q5ymrjzwnjxkeyxkfqcgdeqxvymjexmjk0odk-_v1_sy1000_sx708_al_Yine İngilizlerin son dakikada programa yeni bir dizi eklemesi vakasıyla karşı karşıyayız. Daha önce de haberlerini yaptığımız Tutankhamun, 16 Ekim Pazar günü yayın hayatına başlayacak. Biz de gözden kaçırmayın diye kısaca bahsedelim dedik.

Maceradrama türündeki dizi, 4 bölüm sürecek.

Konusu şöyle:

Kumların, yüksek uçurumların ve kavurucu sıcağın ortasında geçen tutkunun ve gayretin hikayesi.

Arkeoloji uzmanı Howard Carter, Mısır’ın unutulan firavunlarından Tutankhamun’un mezarını bulmayı takıntı haline getirmiştir. Yakınları, bunun imkansız olduğuna inanmakta, onun bu uğraşlarının boşa olduğunu düşünüp onu küçümsemektedirler; kumarbaz ve heyecan peşindeki Lord Carnarvon hariç. Kendisi Carter’a kazıları için mali anlamda destek olmaya karar verir ve macera başlar.

p043hgp0Ana ikiliden Howard Carter; Host, Red Riding Hood ve The White Queen ile tanıyabileceğiniz Max Irons tarafından canlandırılıyor. Lord Carnarvon ise Jurassic Park filmleri, Peaky Blinders, The Tudors ve sayısız işten tanıyabileceğiniz oyuncu Sam Neill tarafından hayat buluyor.

Bu da tanıtım filmi: