00dbcde5d2ec46df902e2398c00d682e

Benjamin Wadsworth, sessiz, çekingen, yalnız, 16 yaşında, annesi ile yaşayan, hemen her gün kendisinden büyük 3 çocuğun kabadayılıkları ile karşılaşan Henry adında bir çocuğu canlandıracak. Henry, vampir olduğundan habersiz yeni komşusu Eli adındaki kızın ilgisini çeker ve onun eşsiz güçleri karşısında şaşkınlığa uğrar. Kısa zamanda ikili yakın arkadaş olurlar.

Thomas Kretschmann (The River, Dracula), Avrupa’dan Kuzey Amerika’ya kanları çekildiği için hayatlarını kaybeden 100’ün üzerindeki kurbanın davalarını araştıran ama hep birkaç adım geriden gelen, katillerin metotlarını bilen ama henüz kim olduklarını bulamamış, Amerika’da FBI ile işbirliği yapan yabancı polis memuru Müfettiş Eriksson’ı canladıracak.

c74ffe200cbc47feb09081f419d717d4

Geçtiğimiz ay Norveçli oyuncu/model Kristine Froseth‘ın (Rebel in the Rye) vampir kız Eli karakterini canlandıracağının haberi gelmişti.

Dizinin deneme bölümünü Euros Lyn (Doctor Who, Broadchurch, Happy Valley, Daredevil) yönetecek.

Dizi, şurada da belirttiğimiz gibi İsveçli yazar John Ajvide Lindqvist‘in, Låt den rätte komma in adlı romanından, Teen Wolf’un patronu Jeff Davis tarafından televizyona uyarlanacak.

Kaynak