6 bölümlük BBC Two draması Summer Of Rockets, 22 Mayıs Çarşamba günü başlıyor.

Summer Of Rockets, Soğuk Savaş sırasında İngiltere’de geçen, dizinin yazarı, yönetmeni ve yapımcısı Stephen Poliakoff‘un (Close to the Enemy) kendi babasından ilham alarak ortaya çıkardığı bir drama.

Toby Stephens, Keeley Hawes, Linus Roache, Timothy Spall, Mark Bonnar, Lily Sacofsky, Toby Woolf, Lucy Cohu, Gary Beadle, Claire Bloom, Suanne Braun, Peter Firth, dizinin kadrosunda yer alan isimler.

Timothy Spall,Keeley Hawes,Toby Stephens

Yıl 1958. Yaz aylarında İngiltere’de insanlar kargaşa içindedirler. İngiltere’nin ilk hidrojen bombası testi, Rusya’nın ilk kıtalararası balistik füzesini fırlatması ve uzay yarışının ilk aşamasında Rusya’nın Amerika’nın önünde olmasından sonra, gelecek için duyulan korku ve telaş herkesin hayatına nüfuz etmektedir.

Hikaye, müşterileri arasında eski Başbakan Sir Winston Churchill’in de yer aldığı, işitme cihazları imalatında uzmanlaşmış, 40’lı yaşlardaki Rus Yahudi göçmeni, mucit ve iş adamı olan Samuel Petrukhin (Tony Stephens), eşi Miriam (Lucy Cohu) ve çocukları Hannah (Lily Sacofsky) ve Sasha (Toby Woolf) ile başlamakta.

Lily Sacofsky

Yıl 1957. Petrukhin ailesinin Ascot Hipodromu’nda yapılan yarışları izlemeye gitmesi ve 8 yaşındaki çocukları Sasha’nın kaybolması sonrası, savaş kahramanı Tory MP milletvekili Richard Shaw (Linus Roache) ile aristokrat eşi Kathleen Shaw’ın (Keeley Hawes) yardımıyla hummalı bir arama sonrası çocuğun bulunması, iki aile arasında dostluk kurulmasına neden olur.

Toby Woolf

Samuel, yeni icatlarını göstermek için MI5’a başvurur ama onlar icatlarla ilgilenmezler. Kendisine yeni dostları Shaw ailesi ve onlar sayesinde tanıştığı cazibeli Lord Arthur Wallington (Timothy Spall) hakkında bilgi edinmesi isterler. Kurumun bir üyesi olan Arthur Wallington tarafından yönetilen ve Richard Shaw’ın dahil olduğuna inandıkları bir komplo hakkında daha fazla bilgi edinmek için onu kullanmaya karar verirler.

Samuel’in hayatı, verilen bu görevle gittikçe daha fazla iç içe geçtikçe, olayının çözülmesine izin vermeye ne kadar istekli olduğunu ve gerçekte kime güvenebileceğini kendisine sorar.

Mark Bonnar

Dışarıdan mükemmel görünen Shaw ailesinin kapalı kapılar ardındaki mutsuzluğu, Richard’ın savaşın sonuçları nedeniyle acı çekmesi, karısı Kathleen’in sakladığı korkunç sır, Petrukhin ailesinin 17 yaşındaki kızı Hannah’ın Buckingham Sarayı’nda kraliçeye takdim edilmeye hazırlanması ama Hannah’ın dünya atom bombası tehdidi altındayken bu işlerle uğramanın anlamsız olduğunu düşünmesi, kardeşi Sasha ile yakın gelecekten korkmaları, Samuel’in uğraşmak zorunda kaldıkları işler… Kısaca aile, casusluk, komplo, işitme cihazları üzerine 6 bölümlük bir hikaye izleyeceğiz.