Stephen Moyer (True Blood), Belle Shouse (Queen America) ve Antonio Cipriano (Broadway’s Jagged Little Pill), doğaüstü korku dizisi Safehaven’ın başrol oyuncuları oldular.

James Seale (30 Below) dizinin yaratıcısı, Brad Turner (Homeland) dizinin yönetmeni ve yürütücü yapımcısı.

Safehaven, öfkeli, komplike bir lise öğrencisi ve çizgi roman sanatçısı olan Jenna Frost’u (Belle Souse) merkezine alan bir dizi. Korkunç çizimleri hayat bulup çevresindeki herkesi tehdit etmeye başladığında, gizli gerçekleri ortaya çıkarmak için savaşmak zorundadır.

Gizemli okul danışmanı John Rayburn (Stephen Moyer), hayatlarını tehlikeye atsa da kendi kişisel şeytanlarını gün yüzüne çıkarsa da onu kurtarmaya kararlıdır.

Will (Antonio Cipriano), kendini Jenna’yı korumaya adamış tutkulu bir genç adamdır. Kendisini yardımını reddetmekle ona karşı büyüyen duyguları arasında ikiye bölünmüş halde buluyor.

Safehaven, lise dramasını yeni bir alana taşıyor ve 70’lerin gerilim, paranoya, kara mizah ve diğer dünyevi korku komplo gerilimiyle sarıyor. Yapımcılardan David Ozer, “Euphoria’nın H.P. Lovecraft ile buluşması ve James’in dinamik senaryosu ve Brad’in başarısı kanıtlanmış yeteneğinin yanı sıra birinci sınıf bir prodüksiyon ekibi ile güçlendirici, koltuğunuzun ucunda bir deneyim sunmak için gerekli tüm elementlere sahip” demiş.

Chicken Soup for the Soul Entertainment‘ın bir şirketi olan Landmark Studio Group ve Orwo Studios (Twilight), dizinin yapım şirketleri.

Jessica Petelle(Wayward Pines, Bitten), Kevin V. Duncan (Juncture), Thomas P. Vitale (Pandora, Slasher), Terry Bird, Jake Seal, David Ozer, Tim Rouhana ve Michael Bay, dizinin yönetici yapımcıları arasında.

10 bölümlük dizinin çekimlerine 2021’nin Ocak ayında Louisiana’da başlanacak.

Kaynak