Hulk – Genç Kurt – Batman

Yeniden yapımların arttığı şu sıralar, kanallar gözlerini süper kahramanlara dikmişe benziyor. Öyle ki The Incredible Hulk, Teen Wolf ve Batman‘in dizilerinin çalışmalarına başlanmış bile.

fantastik sever Del Toro

fantastik sever Del Toro

Daha önce şu yazıda da belirtildiği üzere ABC, yeşil devin televizyon uyarlaması için kolları sıvamış bile. Son gelen haberlerde ise fantastik sever yönetmen Guillermo Del Toro ve Battlestar Galactica’nın yapımcısı David Eick‘in proje için imza attıklarından bahsediliyor.Dizi yirmili yaşlarının ortasındaki fizikçi Bruce Banner’ın yeşil deve dönüşümünün kökenleri üzerinde duracakmış. Hulk ise bilgisayar destekli, kukla ve protez karışımı olarak ekrana getirilecekmiş. Del Toro ve Eick ikilisi öncelikle pilot bölümü üzerinde çalışacakmış. Eick senaryoyu yazdıktan sonra Del Toro, eğer uygunsa olursa, ilk bölümü yönetecekmiş. Hulk’ın görünümünde de Del Toro söz sahibiymiş. İlk bölümün Mayıs 2012’de gösterime girecek olan The Avengers filminden önce ekrana gelmesi bekleniyormuş.

The Incredible Hulk - Lou Ferrigno

The Incredible Hulk (1978) – Lou Ferrigno

Heath Ledger - Joker

Heath Ledger – Joker

Diğer bir söylenti haberse Batman’den. Karaktere ayrı bir hava, gizem ve karizma katan Christopher Nolan‘ın Batman üçlemesi 2012’de vizyona girecek olan The Dark Knight Rises ile sona erecek. Warner Bros’un hedefi ise Nolan’dan hemen sonra diziyi ekranlara getirmekmiş. Gündemde olan bu yapımın amacı diziyi Nolan’ın üçlemesi ile aynı doğrultuda tutmakmış. Ayrıca Joker karakterini – Heath Ledger‘in Joker’inden farklı olarak – tekrardan konuya dahil etme planları da varmış. Bruce Wayne karakteri içinse Karl Urban‘ın adı geçiyormuş.

Karl Urban

Karl Urban

Teen Wolf

Teen Wolf

Son haber ise Teen Wolf adlı, bir döneme damgasını vuran, kırmızı gözlü, basketçi kurt gibi sıfatları beraberinde getiren Michael J. Fox‘un kurt adam olarak başrolde oynadığı 1985 yapımı filmin dizi versiyonu hakkında. MTV tarafından televizyona uyarlanan yapımda, genç kurt adamı Tyler Posey canlandıyor. Pilot bölüm de Scott McCall adlı bir gencin polis soruşturmasına yardım etmek için ormanda ölü birini araması ve bu olay sırasında bir yaratık tarafından saldırıya uğraması ile ilgili. Yaratıktan kasıt, -herkesin anladığı üzere- bir kurt tabii ki. Scott bu saldırıdan ufak bir ısırıkla kurtulduğunu sansa da hayat artık onun için aynı olmayacaktır. Bakalım nasıl bir dizi bizleri bekliyor. Umarım filmi gibi başarılı olur. Şurada da ilk bölüm için yayınlanan fragmanı mevcut.