sweet-vicious-1

MTV‘nin mutfağından çıkma ilk sezonu 10 bölüm sürecek Sweet/Vicious aksiyon-suç ve komedi türlerini kapsayan, 15 Kasım’da ilk bölümü yayınlanmış olan ve normal süreçte sezonu 7 Şubat’ta kapatacak olan bir kahramanlık dizisi. Jennifer Kaytin Robinson‘un yaratıcılığında başrollerde Jules karakteri ile Eliza Bennett, Ophelia karakteri ile ünlü oyuncu Bryan Cranston‘ın kızı Taylor Dearden, Tyler karakteri ile Nick Fink, Harris karakteri ile Brandon Mychal Smith, Nate karakteri ile Dylan McTee, Kennedy karakteri ile Aisha Dee yer alıyor. 

sweetvicious

Sweet/Vicious yani dilimize çevirirsek Tatlı/Acımasız’da “Ödeşme acımasız olacak” mottosu ile yola çıkan 2 kızın gerçekten de kurbanlarına acımasız davrandıklarını göreceğiz. Hatta MTV gibi izleyici kitlesi yaşı hayli küçük bir kitle için bile fazla bulduğumu söylemeliyim. Ayrıca aba altından genç kızlara bolca mesaj verdiği gerçeği de tartışılmaz. Kendinizi güçsüz hissetmeyin teması hakim, hatta feminen duyguları coşturucu sahneleri bolca mevcut.

 

Konusu ve İlk Bölüm Özeti

Jules üniversitede okuyan başarılı ve sosyal genç bir kızdır. En yakın arkadaşı Kennedy’nin erkek arkadaşı tarafınca cinsel istismara maruz kalmış, ürkmüş ama kendine gelmeyi başarmış. Uzak Doğu dövüş sanatları konusunda ustalaşmış, artık kendi dahil kampüsteki aynı vakalar için adalet arayan bir kahramandır. Ophelia ise yakın arkadaşının müzik dükkanında çalışan, uyuşturucu satıcısı, asosyal ama zeki, hacker ve umursamaz biridir.

sweetvicius3

Ophelia, Jules’u bir görevi esnasında yakalar ve peşini bırakmaz, yeteneklerini kullanarak takip eder. Jules köşeye sıkışmışken elindeki demirle peşinde olduğu istismarcıyı öldürür. İş sadece korkutmakken şimdi bir de cesetle ilgilenmeleri gerekir. Ancak kaderin oyununa bak ki Jules’un beğendiği kişi öldürdükleri kişinin kardeşi çıkar. Bu ikilem ile uğraşırken aslında öldürdükleri kişinin sayısızca vakada suçlu olduğunu öğrenirler ve beraber adaleti sağlamaya karar verirler. Jules kas gücü ve Ophelia beyin olarak adaleti sağlamaya ve kampüs içerisinde önü alınamaz cinsel istismar olaylarına karşı kahramanlıklarına başlamış olacaklardır.

mgid-ao-image-mtv

Oyuncular

eliza-bennett

 

Jules

Dizinin ana kahramanı ve ikilinin kas gücü. Karakteri Eliza Bennett canlandırıyor, 1992 yılında İngiltere’de doğmuş olan genç sanatcı 165 cm boyunda ve tiyatro kökenli. En bilindik rolü Inkheart’taki Meggie karakteri.

Instagram 

 

 

 

taylor-dearden

 

Ophelia

Dizinin diğer ana kahramanı ve beyin gücü. Karakteri Taylor Dearden canlandırıyor, asıl adının Taylor Dearden Cranston olduğunu söylesem herhalde hemen akıllara Breaking Bad ile efsaneleşmiş Bryan Cranston gelecektir. Evet, kendisi kızı olur. Dedesi ve amcası da oyuncu olunca aile mesleğini devam ettirmiş. 1993 yılı doğumlu ve 165 cm boyunda.

Instagram

 

 

nick-fink

 

Tyler

Jules ve Ophelia’nın peşine düştükleri ve yanlışlıkla öldürdükleri cinsel istismarcının küçük kardeşi. Jules’a ilgi duyuyor. Jules da boş değil elbet, lakin Jules’un geçirdiği acı tecrübe dolayısı ile işi birazcık zor. Karakteri Nick Fink canlandırıyor.

Instagram

 

 

brandon-mychal-smith

 

 

Harris

Ophelia’nın en yakın arkadaşı. Hukuk üzerine master yapmaya çalışıyor. Ama Ophelia ile umursamazlığı sağ olsun sorunlar yaşıyor. En basitinden artık arkadaşının yüzünü bile pek görmediği için devamlı fazla mesai yapmak durumunda kalıyor. Karakteri Brandon Mychal Smith canlandırıyor. 1989 yılı doğumlu ve 185 cm uzunluğunda.

Instagram

 

Önemli karakterler arasında bulunan Kennedy Jules’un en yakın arkadaşı ve kaldığı öğrenci evinin başkanı. Son zamanlarda arkadaşının kayboluşlarından sıkıntılı ve meraklı. Karakteri Aisha Dee canlandırıyor. 

Nate ise Kennedy’nin erkek arkadaşı. Jules, Nate tarafından cinsel ilişkiye zorlanmış, ama şimdilik sırrını saklıyor. Karakteri Dylan McTee canlandırıyor.

103_sv_bversion-mp4-00_26_35_08-still004_edited

Kendi Yorumum 

Gayet başarılı bir gençlik dizisi, DC ve Marvel menşeli kahraman dizilerine de alternatif güzel bir yapım. Ne insan üstü güçleri var ne de korkutucu görünüşleri. Sıradan 2 üniversiteli kızın adalet için ellerinden gelenin yapmalarını izliyoruz. Dizi aslında oldukça keyifli; okul sorunları ve dedikodular bir kenara, akşamları adalet için de zaman harcıyorlar. Yalnız 2 genç kız için adalet anlayışları biraz vahşice. Kurbanlarının yerinde olmak istemem açıkcası. Saldırılan her kurbanın sakat kalması kızların hınçlarının derinden gelmesi olarak açıklansa da bence biraz fazla.

Dizi genelde acayip akıcı, sıkılmıyorsunuz ama öyle Lethal Weapon gibi bir aksiyon beklemeyin elbet. Karakterlere hemen alışıyorsunuz. Zaten her bir kötü için hazırlanmalarından ve amatörce saldırmalarından dolayı sahneler pek bir eğlenceli geçiyor. Yayınlanmış 3 bölümü bir çırpıda izlemem de ne kadar sevdiğimin bir göstergesi olsa gerek.

Sitemizde burada ve burada konusu geçmiş.

 

Tanıtım Videosu

 

Eğitim Videosu

 

Dizinin İlk 10 Dakikası

 

Eee hadi o zaman hep beraber bir izleyelim neymiş, kim kimmiş…

sweet-vicious-kick-ass-ladies-chillax