no-tom-s1-cover2The CW’nun sonbahar yenilerinden No Tomorrow, romantik komedi / komedi /dramedi türlerinde, 1 saatlik bir dizi. İlk sezonu 13 bölüm sürecek ve 17 Ocak 2017’de sezonu kapatacak.

Emmy ödülü kazanmış Brezilya yapımı Como Aproveitar o Fim do Mundo (How to Enjoy the End of the World) adlı mini diziden uyarlanan No Tomorrow‘un arkasında The Good Wife ve Boston Legal’da çalışmış Corinne Brinkerhoff yer alıyor.

6a5e6f42-589f-4436-8201-cafbe7e226ff

Konu

Online sipariş mağazasında kalite kontrol görevlisi olarak çalışan Evie, sıradan ve sıkıcı bir hayat sürmektedir. İşi, önündeki yapılacaklar listesinin maddelerine akşama kadar tik atıp durmak olan Evie’nin özel hayatı da iş hayatından farksızdır. Timothy adında onu çok seven bir erkek arkadaşı vardır. Sakin ve sorunsuz biri olsa da onla olmanın bir heyecanı yoktur. Yine de risk almayı sevmeyen Evie, onunla olmanın güvenli olduğunu düşünmektedir. İlişkileri bir dargın bir barışık devam etmektedir ve şu aralar yine ayrılardır.

no-tomorrow-pilot-tori-anderson-joshua-sasse

Bir gün Evie, kendinin tam zıttı, oldukça eksantrik ve çılgın bir adam ile tanışır:  Xavier…

Xavier ile kısa bir süre beraber vakit geçirdiklerinde Evie bir aydınlanma yaşar. Eğlenmenin ne olduğunu unuttuğunu fark edip kendine gelir. Bu adam; anı yaşayıp, gününü gün edip yarını düşünmemesi için onu cesaretlendirir. Evie de ciddi derecede ondan etkilenir. Cazibesine kapılmaktan da kendini alamaz.

Xavier’in bu fazla özgür ruhunun kaynağını öğrenmesi ise çok geç olmaz. Çünkü kendisi, insanoğlunun sadece 8 ay + 12 gününün kaldığına, başıboş bir gök cisminin Dünya’yı parçalayıp yıldız tozuna çevireceğine inanmaktadır. Bunun için de Apocalyst adını verdiği, dünya yok olmadan önce yapmak istediği şeyleri listelediği ve yaptıklarının üzerine çentik attığı bir kıyamet listesi yapmıştır.

960

Evie, Xavier’ın tek kelimeyle “deli” olduğunu düşünse de onunla olmanın keyfini tatmıştır bir kere. Kendini ondan uzak tutmayı başaramaz. Kendi de bir Apolcalyst yapıp peşine takılır.

Karakterler ve Oyuncular

tumblr_oejmzex2bd1v8byp1o1_400tumblr_oejn0jxp4n1v8byp1o1_500

 

Konu kısmında bahsettiğimiz ana karakterler Evie Covington ve Xavier Holliday, Tori Anderson ve Joshua Sasse tarafından hayat buluyor.

Tori Anderson’ı The L.A. Complex ve Killjoys’tan; Joshua Sasse’yi ise Galavant’tan ve Rogue’dan tanıyabilirsiniz.

 

 

Hank

Hank, Evie’nin iş arkadaşlarından. Eski sevgilisi Timothy’nin de çok yakın arkadaşı. Ekibin şen şakrak, muzip ve yaramaz üyesi.

Jonathan Langdon tarafından canlandırılıyor.

 

 

 

 

 

 

 

Kareema

Kareema da yine Evie’nin iş arkadaşlarından. Aksi, huysuz, bencil bir yapısı var. Yine de Evie ile arası çok iyi.

Karakter, Monday Mornings ve The Real O’Neals gibi dizilerden tanıyabileceğiniz Sarayu Blue tarafından hayat buluyor.

no-tomorrow-xavier-friendship-hank

 

 

Deirdre

Deirdre, Evie’lerin sert ve sevimsiz patronu. Evie’nin hayatını sorgulamasına ve Xavier’den vazgeçmemesine dolaylı yoldan etkisi oluyor.

Karakteri The Nine Lives of Chloe King ile tanıyabileceğiniz Amy Pietz canlandırıyor.

not102c-0093b

 

 

Timothy

Evie’nin eski sevgilisi. Altyazıya ihtiyaç duyuracak kadar sessiz konuşan, tuhaf davranışlar sergileyen, ilginç bir tipleme. Evie’yle ayrılığının sancılarını atlatması kolay olmuyor.

Karakteri Defiance ve Being Human (ABD) ile tanıyabileceğiniz Jesse Rath canlandırıyor.

960-1

Ayrıca Evie’nin oyuncu olma hayallerindeki babası Gary, Ted McGinley (Hope & Faith, Married with Children); annesi Gloria, Gigi Rice; ablası Mary Anne ise Kelly Stables (Greek, Two and a Half Men, The Exes) tarafından hayat buluyor.

Yazarın Notu

İflah olmaz bir romantik komedi tutkunu değilim ama The CW’nun bu türe benzer 1 saatlik dramedilerinden Crazy Ex-Girlfriend’i çok severek, Jane the Virgin’ı de gayet severek takip ediyor ve kanalın bu tip komedileri genel olarak iyi kotardığını düşünüyorum. O yüzden de No Tomorrow’dan belli bir beklentim vardı. Üzülerek söylüyorum ki bu beklentimi tam olarak karşılayamadı.

notom-20104-20eviexaÖncelikle ikilimizin listelerindeki hayatta en çok yapmak istedikleri şeyleri genel olarak çok anlamsız ve uyduruk buluyorum. Evie’nin ciyaklayan sesiyle tatlı ve sempatik olma çabaları fazla zorlama ve yorucu geliyor. Yan karakterleri çok özelliksiz, sığ ve yetersiz bulmam da bir diğer başlıca şikayetlerimden.

Yine de çok güldürdüğü yerleri olmuyor değil. Sıkmadan izlettiği ve güzel vakit geçirttiği de doğru. Sonuç olarak ortalama bir dizi olduğunu söyleyebiliyor ve vakit ayırabileceklerin, türü sevenlerin ve ilgisini çekenlerin denemesini önerebiliyorum. Kimsenin seveceğinin garantisini veremiyorum.

22 bölüme uzamaması iptal olacağının sinyallerini verse de Netflix’le anlaşması olduğunun ve orada iyi izlenme oranları yakaladığının haberleri çıktı. The CW’nun fazla dizi iptal etmediğini hesaba katarsak Mayıs ayında sürpriz bir 2. sezon onayı gelme ihtimali az da olsa var gibi görünüyor.

Seyredecek olan herkese iyi seyirler…

Fragmanlar

Kısa Fragman 1

Kısa Fragman 2

Ayrıntılı Fragman

img-2

NOT: Daha önce dizinin mini tanıtımını şurada yapmıştık ve ilgili yorumlar o yazının altında yapılıyordu.