Her ay gelenek haline geldi artık. Bir “Yeni Başlayanlar” listesiyle daha karşınızdayız. İngiltere’de Wimbledon ve Olimpiyatlar esmeye başladığı için BBC’de dizisel açıdan işler kesatlaştı. Dolayısıyla, bu ay elimizde şimdilik 5 adet yeni dizi var. Haydi inceleyelim!

Blackout (BBC One)2 Temmuz 2012’de başladı. 3 bölüm sürecek.Blackout‘ta olaylar, kendi hayatına yabancılaşmış bir adam olan Daniel Demoys etrafında gelişecek. İdealist genç bir adamdan, gözleri açılmış, ahlaksız bir meclis üyesine dönüşmüş olan biri Demoys. Artık, hayatı darmadağın olmuş bir alkolik. Üstelik de geçirdiği kısa süreli bilinç kayıpları yüzünden içine bir cinayetin de karıştığı hayatının kontrolünü iyice kaybetmiş durumda. Bakalım, kahramanımız bu karışıklıkların üstesinden gelip, hasretini çektiği vicdan rahatlamasına kavuşabilecek mi?

Başrolünde Christopher Eccleston‘ı izleyeceğimiz dizinin kadrosunu şurada inceleyebilirsiniz.

Parents (Sky 1)6 Temmuz’da başladı. 6 bölüm sürecek.2 ergen çocuğu olan evli bir çiftin, Londra’daki evinden kadının anne-babasının evine taşınması ile başlayan bir sitkom.

Başrolünde Sally Phillips olan dizinin kadrosunu şuradan inceleyebilirsiniz.

Sinbad (1. sezon) (Sky1)8 Temmuz 2012’de başladı. 13 bölüm sürecek.Bu yeni fantastik, aksiyon macera dizisi, Binbir Gece Masalları kahramanlarından Sinbad‘ın maceralarının yeni bir uyarlaması.Kahramanımız, kazayla güçlü Sultan Akbari’nin oğlunu öldürür. Bunun karşılığında da “Kana kan!” denilerek, gözleri önünde kendi ağabeyi öldürülür.
Sinbad, bir şekilde kaçmayı başarır ve 1 yıl boyunca açık denizlerde gezer. Ancak bilmiyordur ki Sultan Akbari, hala onun kellesinin peşindedir.

Başrolünde Elliot Knight‘ı izleyeceğimiz dizide Lost’tan Sayid rolüyle hatırlayacağınız Naveen Andrews‘ın da olduğunu ekleyelim ve kadronun geri kalanı için sizi şuraya alalım.

http://www.youtube.com/watch?v=s_H11CkII8o

Perception (TNT)9 Temmuz 2012’de başladı. 10 bölüm sürecek.FBI’ın karmaşık davaları çözmesine yardımcı olan alışılmadık, çok değişken ve inanılmaz zeki bir nöropsikiyatri profesörünün ve onunla çalışan ekibin maceraları.

Başrolde Eric McCormack‘in olduğu dizinin kadrosuna şuradan bakabilirsiniz.

Political Animals (USA Network)15 Temmuz 2012’de başlayacak. 6 bölümlük bir mini dizi.Boşanmış, eski Amerikan Başkanı eşi, şimdilerin Dışişleri Bakanı Elaine Barrish üzerine kurulu bir drama. Barrish, bir yandan ailesini bir arada tutmaya, bir yandan da ülke krizlerinin içinden çıkmaya çalışan karizmatik bir politikacı olan bir kadın. (Konuya bakanlar, ana karakterin Hillary Clinton‘ın hayatından esinlendiğini düşünmekte ama bu konuda resmi bir açıklama yok.)

Başrolünde Sigourney Weaver olan dizinin kadrosunu şuradan inceleyebilirsiniz.