Peacock, Krysten Ritter’ın yönetmenlik yapacağı, Crypt TV IP’sine dayanan doğaüstü drama The Girl in the Woods’un 21 Ekim’de başlayacağını duyurdu.

Stefanie Scott (Insidious: Chapter 3), Misha Osherovich (Freaky), Sofia Bryant (I Am Not Okay with This), Will Yun Lee (The Good Doctor), Kylie Liya Page (Social Distance), Reed Diamond (13 Reasons Why) ve Leonard Roberts’ın (The Magicians) dizinin kadrosunu oluşturdukları ile ilgili haberi Mayıs ayında almıştık.

Dizi, Joey Greene tarafından yazılan ve yönetilen 2018 yapımı kısa film The Door in the Woods ve David Calbert, Van Nguyen tarafından yazılan ve Roxine Helberg tarafından yönetilen 2020’deki devam filmi The Girl in the Woods‘a dayanıyor.

Stefanie Scott, Crypt TV serisinin baş karakteri Carrie’yi canlandıracak. Carrie, dünyayı ormandaki gizli bir kapının arkasına gizlenmiş canavarlardan koruyan kült benzeri bir koloniden kaçan gizemli bir savaşçıdır. Peacock serisinde Carrie, koloniden kaçar ve kendisini Kuzeybatı Pasifik’teki küçük West Pine kasabasında güvende kalmak için savaşırken bulur.

Will Yun Lee, “AD” olarak da bilinen Arthur Deane’i canlandıracak. AD, Carrie’nin kaçışının sonuçlarıyla yüzleşebilmesi için Carrie’yi takip etmek ve onu koloniye geri döndürmekle görevlendirilmiş, şimdinin hasmı, öncesinin akıl hocasıdır.

2020’de yayınlanan The Girl In the Woods’un ana karakterleri olan Carrie ve Arthur Deane’i, Peyton List (yok diğeri) ve Kal Penn canlandırmıştı.

Misha Osherovich, yerel madenin güvenliği hakkında kasaba tartışmasına karışan çevre aktivistlerinin çocuğu Nolan rolünü üstleniyor. Nolan, cinsel kimliğini keşfeden zorbalığa uğramış bir gençtir.

Sofia Bryant, çevre tartışmasının karşı tarafında yer alan madencilerin çocuğu Tasha’yı canlandıracak. Ailelerinin farklılıklarına rağmen Tasha ve Nolan, birbirlerinin en iyi arkadaşlarıdır. Carrie’nin kasabaya gelişine çok farklı tepki verdiler. Nolan, başlangıçta şüpheciyken Tasha, hemen Carrie’ye yardım etmeye ve gizemli koloniyle ilgili daha fazla şey öğrenmeye çalışır.

Reed Diamond, sırlarını korumak ve kutsal kurumunun kurallarını sürdürmekle görevli ormandaki koloninin lideri Hosea’yı canlandıracak.

Leonard Roberts, Tasha’nın sevgi dolu babası ve West Pine madencilerinin lideri Alex’i canlandırıyor. Alex, doğuştan yardımsever biri olduğundan Carrie’yi ağırlıyor. Ancak, madenlerin kapanma ihtimali konusunda büyük mali sıkıntı ve baskı ile karşı karşıya. Onu koloninin cazibesine karşı savunmasız bırakabilecek baskı.

Kylie Liya Page, Carrie’nin koloniden eski en iyi arkadaşı Sara’yı canlandıracak. Carrie ve Sara’nın uzun ve karmaşık bir geçmişi vardır; Carrie, Tasha ve Nolan’la yeni ilişkiler kurarken, bu onu rahatsız eder.

Krysten Ritter, Netflix/Marvel serisi Jessica Jones’un 3. sezonunda ilk yönetmenlik denemesini yapmıştı. Pilot dahil ilk 4 bölümü yönetecek ve dizinin ortak yönetici yapımcısı olacak. Jacob Chase (Come Play), final de dahil olmak üzere sezonun son dört bölümünü yönetecek ve J.Casey Modderno‘nun (The Birch) baş yazar ve ortak yönetici yapımcı olarak görev yaptığı dizinin yapımcılığını üstlenecek. “The Girl in the Woods”un tamamı kadınlardan oluşan bir yazar ekibi tarafından yazıldı.

Crypt TV’den Jack Davis ve Darren Brandl, yönetici yapımcı olarak görev yapacaklar. Jeremy Elliott ve Jasmine Johnson ortak yönetici yapımcılar. Joey Greene ve Cameron Fuller ortak yapımcılar.

.