Danimarka devlet televizyonu TV2‘nin 2020’nin Eylül ayında yayınladığı 6 bölümlük suç draması The Investigation, 1 Şubat’ta HBO Max ekranlarında olacak.

Oscar adayı Tobias Lindholm (Druk, Mindhunter, Borgen) tarafından yazılan ve yönetilen, hakiki ve duyarlı bir şekilde yaratılmış olan  dizi, 2017’de öldürülen İsveçli gazeteci Kim Wall’un cinayetini araştıran Kopenhag Polisi Cinayet Masası Şefi Jens Møller tarafından yürütülen karmaşık soruşturmayı konu alıyor.

Pilou Asbæk, Søren Malling

Borgen’den tanıdığımız oyunculardan Søren Malling, Jens Moller’e, yine Borgen ve Game of Thrones dizilerinden yakından tanıdığımız Pilou Asbæk, savcı Jakob Buch-Jepsen’e hayat veriyor.

Rolf Lassgård, Pernilla August

Pernilla August ve Rolf Lassgård, Kim Wall’un ebeveynleri Ingrid ve Joachim Wall’u canlandırıyorlar.

Laura Christensen, Anders Juul, Henrik Birch, Hans Henrik Clemensen, Dulfi Al-Jabouri ve Charlotte Munck dizinin kadrosunda yer alan diğer oyuncular.

The Investigation, gazeteci Kim Wall’un cinayetini çözmek, savcı Jakob Buch-Jepsen’e ikna edici bir dava oluşturmak ve akrabalarına hak ettikleri kesinliği vermek için sağlam kanıtlar sunma umuduyla, Cinayet Masası şefi Moller ve ekibinin, metodik, sıra dışı ve teknik çalışma taktiklerine odaklanıyor.

Dizi, Jens Møller ve Kim Wall’un ebeveynleri Ingrid ve Joachim Wall’un yakın işbirliği içinde yapıldı.

Tobias Lindholm, “The Investigation’ı büyük bir tevazu ile yarattım. Gerçek dünyadaki olaylar hakkında hikayeleri anlatmayı seçmenin büyük bir sorumluluğu var. Bu nedenle, Danimarka ve İsveç’in en yetenekli ve beğenilen oyuncularından bazıları da dahil olmak üzere aldığım tüm destek için minnettarım” demiş.

Dizinin haklarını alan bir diğer kanal BBC Two, 22 Ocak’tan itibaren diziyi yayınlayacak.

The Investigation, Danimarka’da 2020’nin en yüksek reytingli yeni suç draması olmuştu.

Oray Eğin’in arkadaşı Kim Wall hakkında 2017’de yazdığı yazılar.

.