kettering_incident

Polisiye ve gizem sever misiniz? Peki, bir de olaylar Tazmanya’da geçse? “Yeme de yanında yat!” diyenleri 4 Temmuz’da Showcase‘de ilk bölümü yayınlanacak olan “The Kettering Incident” ön tanıtımına alalım.

553712355_1280x720

Güney Avustralya’dayız. Tazmanya eyaletinin başkenti Hobart’ta, Kettering kasabasında.
Doktor Anna Macy, henüz 14 yaşındayken ayrıldığı Kettering’e 15 yıl sonra geri dönmüştür. En yakın arkadaşıyla ormandayken kızın aniden ortadan kaybolmasından çok kısa bir süre sonra kasabayı terkeden Macy’nin geri dönmesi büyük yankı uyandırır. Anna’nın en yakın arkadaşını öldürmesinden tutun da kızı uzaylıların kaçırdığına dair pek çok söylenti dolaşmıştır bu süre zarfında.

the_kettering_incident

Derken bir kız daha gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Anna Macy de geçmişiyle yüzleşmek ve istemsizce içinde bulunduğu bu durumdan kurtulmak zorundadır.

1118full-elizabeth-

Başrolünde Elizabeth Debicki’nin yer aldığı 1’er saatlik 8 bölümden oluşan dizi 4 Temmuz itibarıyla Showcase’de yayınlanmaya başlayacak.
Dizinin ilk iki bölümü Tazmanya’da “Dark Mofo Winter Festival“da gösterildi. “Tazmanya’nın Twin Peaks’i” diye tanıtılan dizi, Paris’te 7.si düzenlenen “International Series Mania Festival“da jüri özel ödülü aldı.

Fragman: