“Başlık ne alaka?” diyenleriniz olacaktır elbet. Şöyle açıklayayım: Ozan Beedle’in Hikâyeleri adlı J.K. Rowling kitabında hikayeleri anlatılan 3 kardeşin en küçüğüdür Ignotus. Özet geçmek gerekirse kardeşlerinin aksine kendisi ölümü defalarca yenen, güzel bir hayat sürdükten sonra da ölümü dostça karşılayan bir gezgindir. The Killing de aynı şekilde her sezon bin bir stresle karşılaşan, iptal olacak mı stresi bile yaşatamadan her seferinde direkt iptali açıklanan bir diziydi. Ama her seferinde ölümü ustalıkla yenmeyi başardı. Kanal değiştirmek zorunda kaldı; ama yılmadı ve kendi mutlu (finalli) sonuna kavuştu. Artık onun için stres olmamıza gerek yok. 6 bölümcük 4. ve final sezonuyla aramıza dün katıldı; katıldığı gibi de ayrıldı. Netflix’te 6 bölümü aynı anda dün yayına girdi. En azından bölümlerin 1’er saatlik olması biz sevenlerine kar kaldı. Hesap yapan adamlar modunda, küçük şeylerden mutlu olalım dersek 9 bölüme denk diyebiliriz. Bu da bir şeydir. Her şeyden öte güzel bir finali hak ediyordu ve bu finaline de kavuştu.

 

Final sezonu hakkındaki bilgileri olabildiğince bu ra lardan paylaşmıştık. Her şey bitmeden önce nasıl başlamıştı hatırlamak isteyenlere:

Bu da sona başlamadan giriş olsun:

Neyse çok uzatmayayım, sizlere The Killing’in döndüğünü haber edeyim dedim. Heyecanla bekleyenlere güzel bir sezon finali diliyorum.