her hafta yeni bölümlerini heyecanla beklediğimiz dizilerin bir diğer en güzel yanı da, dvd setlerini edinip sevdiğimiz bölümlerini, sahnelerini tekrar tekrar, doya doya izlemek olsa gerek. önümüzdeki hafta da 3 önemli yapımın dvd’leri raflardaki yerlerini alacaklar. bunlardan ilki; the mentalist‘in 1. sezon seti. psişik güçlere sahip patrick jane’in hikayesini ve çözmeye çalıştığı davaları anlatan dizinin ilk sezon seti 6 disk’ten oluşuyor. cbs‘te şimdilerde 2. sezonu yayınlanan dizinin başrolünde simon baker bulunuyor. dizi, ülkemizde de dizimax kanalında yayınlanmakta.

satışa sunulacak bir diğer set ise, geçen yılın bol ödüllü hbo yapımı, iddialı mini dizi john adams. amerika’nın ikinci başkanı john adams’ın hayatını anlatan bu tarihi drama, paul giamatti ve laura linney‘nin güçlü oyunculuklarıyla hafızalara kazınıyor. 7 bölümden oluşan mini dizi, geçtiğimiz yıl yine dizimax kanalında yayınlanmıştı. yayınlandığı sene tam 23 dalda aday olduğu emmy ödüllerinden 13’ünü kazanan, aday olduğu tüm dallardan da 4 tane altın küre kazanan önemli yapımın seti 3 diskten oluşuyor.

dvd setine nihayet kavuştuğumuz son dizi ise, şu sıralar en popüler dizilerden biri olan true blood. sakin bir kasabada kendi halinde yaşayan garson sookie stackhouse’un, vampir bill compton ile olan ateşli ve zorlu aşkını anlatan yapım amerika’da hbo, ülkemizde ise 2. sezonuyla foxlife kanalında yayınlanmakta. six feet under‘ın dahi yaratıcısı alan ball‘un, charlaine harris‘in çok satan romanının uyarlaması olan dizinin başrollerini, ödüllü oyuncu anna paquin ve stephen moyer paylaşıyor. dizinin ilk sezonu 12 bölümden, dvd seti de 5 diskten oluşuyor. herkese iyi seyirler!