the-shannara-chronicles-tv-series-wallpaper-1920x1080-wallpaper

Yeni yılın ilk ayı bizleri bir sürü diziyle karşıladı. Onlardan biri de The Shannara Chronicles. Daha çok gençlere hitap eden çerezlik dizi yapan MTV kanalında 5 Ocak 2016 tarihinde yayın hayatına başladı.

Dizi, Terry Brooks‘un aynı adlı fantastik kitap serisinden uyarlandı. Seri 14 kitaptan oluşuyor ve şu anda ikinci kitaptan uyarlanmış bölümleri izliyoruz. (Yani daha yolumuz uzun, elde malzeme var. ;) )

Dizinin mutfağındaki isimler: Alfred Gough, Miles Millar, Jon Favreau, Stewart Till ve Jonathan Liebesman.

İlk sezonu 10 bölüm sürecek olan dizinin çekimleri Yeni Zelanda’da yapıldı. Henüz 2. sezon için bir haber yok.

The-Shannara-Chronicles

KONU 

Burası elflerin, insanların, trolllerin, cücelerin, druidlerin, devlerin, iblislerin ve daha birçok doğaüstü türlerin bulunduğu bir dünya. Uzun zaman önce iblisler dünyayı ele geçirmek istemişler; fakat buna Shannara adlı büyük büyücü ve elfler izin vermemişlerdir. İblislerin liderleri yok olmuştur ve dünyaya barış gelmiştir. Dünyada barışın devam etmesinin kaynağı Ellcrys isimli ağaçtır. Rivayetlere göre ağacın her yaprağı bir iblisi temsil etmektedir; bu ağaç öldüğü zaman iblis ordusu yeniden uyanacak ve iblisler dünyayı fethedecektir.

shannara-chronicles-07082015-blogrolljpg-1b3ffe_1280w

Yıllardır tek yaprak bile dökmeyen Ellcrys ağacı tek tek yapraklarını dökmeye başlamıştır ve ölmek üzeredir. Rivayetlere göre Ellcrys ağacının tohumu Kanateşi denilen yere götürülürse yeniden büyümeye başlayacaktır ve ağaç kurtarılacaktır. İşte bu sebeple kahramanlarımızın yolu birbiriyle kesişir.

mtv-teases-upcoming-fantasy-series-the-shannara-chronicles-it-looks-freaking-amazing-503255

KARAKTERLER VE OYUNCULAR

the-shannara-chronicles-s1e02-the-four-lands-promo

Amberle Elessedil (Poppy Drayton)

Elf kralının torunu olan Amberle, ağacın koruyucularından biri olarak seçilmiştir; bu sırada ağaca dokunduğu zaman bir takım görüler görmüş ve ağaç ilk yaprağını dökmüştür. (İlk iki bölüm ispiyonu!!) Diğer koruyucuların öldürülmesiyle de ağacın kalan son koruyucusudur. 

Hypable-New-Shannara-Chronicles-trailer-and-premier-date-debuts-at-NYCC

Will Ohmsford (Austin Butler)

Shannara soyundan gelmektedir. Yarı elftir. Babası dünyayı kurtaran ünlü Shannara büyücüsüdür; fakat o babasını öyle tanımamıştır ve büyünün var olduğuna, kendisinin Shannara olduğuna inanmak istemez.

The-Shannara-Chronicles-1x04

Eretria (Ivana Baquero

Yağmacı olan bir insandır. Diğer yağmacılar gibi o da insanların eşyalarını, değerli şeylerini çalar. Elflerden nefret eder. Onun için önemli olan hayatta kalmaktır.

tmIR0KT4Lzg

Allanon (Manu Bennett)

Yüzyıllardır yaşayan bir druiddir. Savaş bittiği zaman uzun bir uykuya yatmıştır ve Ellcrys ilk yaprağını döker dökmez o da uykusundan uyanır. Çok güçlü bir savaşçı ve büyücüdür. Ayrıca zihin okuma gibi yetenekleri vardır. Will’e Shannara olması yolunda rehberlik edecek kişidir.

Oyuncu diziye başlama sebebiniz olabilir ;)

shannara-chronicles-jonathan-rhys-davies-Eventine-Elessedil

Eventine Elessedil (John Rhys-Davies)

Elf kralı. Oğullarının aksine büyüye ve rivayetlere inanıyor. Elfleri ve bütün dünyayı iblislerden korumak için elinden ne gelirse yapacaktır.

tumblr_nzdf4kwO5h1qixosbo2_500-1452026046

SON SÖZ

Öncelikle doğaüstü, fantastik dizileri sevenler için orijinal bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kanalın bu diziye güvendiğini ve para yatırdığını görsellik açısından söyleyebiliriz. İçerik olarak da Yüzüklerin Efendisi ile karşılaştırılıyor fakat ben film serisini izlemediğim için bir yorumda bulunmam yanlış olur. Tabii bu diziyi de öyle bir filmle karşılaştırmanın doğru olmayacağı kanaatindeyim. Kanalı biliyorsanız beklentinizi ona göre ayarlayın diyeyim. MTV genelde izleyicilere çok bir şey vaat etmiyor fakat dizileri güzel zaman geçirtiyor, çok fazla enine boyuna didik didik etmediğiniz sürece bu diziden memnun kalacağınızı düşünüyorum. Ayrıca bu dizinin kanalın en iyi işlerinden biri olacağını düşünüyorum. Beni 3. bölümden sonra güzel bir şekilde sardı, devamını merakla bekliyorum. Umarım sizde bir şans verip memnun kalırsınız.

İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler.

TANITIM FRAGMANI

The-Shannara-Chronicles-the-shannara-chronicles-39206494-3926-2726