FX’in  bir vampir salgınını anlatan yeni yaz dizisi The Strain 13 Temmuz’da meraklılarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Yayın günü gelene kadar da FX’in adeti olduğu üzere gerek kısa gıdıklayıcılarla (teaser), gerekse nispeten uzun fragmanlarla seyircinin nabzını yoklamayı sürdüyor. Proje tasarımında Guillermo del Toro ve Chuck Hogan‘ın parmağının olduğu dizi, aynı ikilinin yazdığı aynı isimli roman üçlemesinden uyarlanıyor.

13 bölüm sürecek olan ilk sezonun ilk bölümünü de yine ünlü yönetmen Guillermo del Toro yönetiyor. Bu ikilinin yanında Carlton Cuse (Lost, Bates Motel) dizi yürütücüsü ve yapımcı olarak dizide görev alacak.

enhanced-30282-1403811354-9Dizi iddialı olmasına iddialı; ama izleyici ona hazır mı derseniz Amerika’da posterleriyle ortalığı bir titretti diyebiliriz. Altta ispiyonun içine sakladığımız poster Los Angeles’ta reklam panolarında boy gösterince ülkede olay yarattı. Bir gözün içinden çıkan bir solucanın resmedildiği poster birçok izleyiciyi rahatsız etti. Kamuya açık bir alanda, çoluk çocuğun da görebileceği böyle rahatsız edici bir görüntünün yer almasına Twitter üzerinden itirazlar geldi. Sonunda FX havlu attı ve bu posteri değiştireceğini açıkladı.

Biz de bu görüntüden rahatsız olabilecek izleyicilerimiz olabilir diye üstte biraz flu görünen posteri altta gizledik. Yoksa, ispiyonluk bir yönü yok elbette. :)

Yeni bir poster gelene dek dilerseniz diziyle ilgili şimdiye kadar yayınlanan videoların bir kısmıyla başbaşa bırakalım sizleri.

 

 

 

Vampirlere farklı bir açıdan bakacağımız dizinin kadrosunda ise;  David BradleyMia MaestroSean AstinCorey StollKevin DurandNatalie BrownJonathan HydeRichard SammelRobert MailletFrancis Capra gibi isimler yer alıyor.

the-strainFX-logos_0